Pracovné odevy a ochranné pomôcky – funkčnosť na prvom mieste!

Zdroj foto: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Módu síce žiadne zákony nevymedzujú, ale to, čo na seba, áno. V prípade, že je vaše zamestnanie považované za rizikové, dôležitú úlohu zohrávajú zásady bezpečnosti a ochrany zdravia. Regulujú ich legislatívne nariadenia vlády, aby bolo pracovné prostredie bezpečné a podnecovalo k výkonom. Pracovné oblečenie je dnes navrhované nielen s ohľadom na funkčnosť, ale aj atraktívny design. Výnimkou nie sú ani ochranné doplnky.

 

Pracovné rukavice pre každý ďalší kontakt

Vo všeobecnosti je ženská pokožka citlivejšou než mužská, ale v rámci bezpečného pracovného prostredia sa pracovné rukavice nariaďujú všetkým rovnako. Aj tento ochranný sortiment sa bližšie kategorizuje, predovšetkým na základe funkčných kvalít pri kontakte s rizikovými faktormi. Ženský aspekt ale nezatienime ani pri výbere pracovných rukavíc. Musia sa im jednoducho páčiť, resp. nadväzovať na hlavný pracovný odev.

 

Pracovné rukavice vidíme na ženách najmä:

  • v zdravotníctve,
  • pri práci s chemikáliami a žieravinami,
  • pri manipulácii s jemnými súčiastkami,
  • v prostredí, kde sa náhle mení teplota a vlhkosť – môže ísť o gastroservis alebo o výskumné práce.

Rukavice si vyberáme s ohľadom na zvýšené pohodlie a neobmedzenú pohyblivosť. Funkčné modely zároveň zabezpečujú optimálnu cirkuláciu vzduchu, podporujú vstrebávanie potu a chladu.

 

Unikátne vlastnosti kvalitných jednorazových rukavíc

Jednorazové rukavice patria k cenovo dostupnej a spoľahlivej ochrane citlivej pokožky rúk. Podľa účelu ich rozlišujeme na zdravotné, chemické, automobilové a podobne. Síce jednorazové rukavice používame časovo a manipulačne veľmi obmedzene, pri kontakte s vonkajšími činiteľmi zabezpečujú optimálnu ochranu. Sú neškodné k pokožke a ergonomické z hľadiska pohyblivosti prstov. Podnecuje to špecifická vnútorná úprava vyhovujúca anatómii rúk a snáď aj ženskému módnemu cíteniu.

Zdroj foto: Rawpixel.com / Shutterstock.com