Práca v obchode? Najzamestnávateľom je Tesco

Tesco už druhý rok po sebe potvrdzuje, že ponúka skvelé miesto na prácu. V prestížnej nezávislej ankete Najzamestnávateľ 2021 sa reťazec umiestnil na víťaznom prvom mieste spomedzi 24 spoločností nominovaných v kategórii Obchod a služby. V nezávislej ankete už po desiatykrát hlasovala verejnosť aj aktuálni či potenciálni kolegovia a kolegyne z Tesca.

 

Tesco neustále potvrdzuje, že je skvelým miestom na prácu pre všetkých, váži si jedinečnosť všetkých kolegov a kolegýň a podporuje budovanie inkluzívnej kultúry a rozmanitosti. V roku 2021 ako prvá spoločnosť na Slovensku Tesco zverejnilo Správu o napĺňaní stratégie v oblasti diverzity a inklúzie.

„Sme nesmierne hrdí, že sme sa stali Najzamestnávateľom za rok 2021 v oblasti obchodu. Veľmi si vážime výhru a ocenenie v tejto prestížnej ankete. Toto ocenenie vnímame ako potvrdenie toho, že naša práca na tom, aby sa každý v Tescu cítil vítaný a rešpektovaný, prináša pozitívne zmeny a oceňuje ich aj široká verejnosť. Ocenenie neberieme ako samozrejmosť, ale záväzok naďalej sa starať o našich kolegov a kolegyne nielen férovou mzdou, širokou škálou benefitov, ale aj budovaním otvorenej a priateľskej kultúry,“ vysvetľuje Miroslava Rychtárechová, personálna manažérka Tesca na Slovensku, a dodáva: ,,Prácu každého jedného kolegu a kolegyne si v Tescu veľmi vážime. Všetkým patrí veľké ďakujem za ich úsilie. Vďaka nim zákazníci vedia, že sa môžu na Tesco spoľahnúť v každom období.“  Podľa minuloročného prieskumu až 92 % z kolegov vníma Tesco ako skvelé miesto na prácu.

Atraktívne zamestnanecké benefity a zvyšovanie miezd
Tesco vlani zatraktívnilo balík zamestnaneckých benefitov a k prvému januáru tohto roka zvýšilo nástupné mzdy kolegov a kolegýň na prevádzkach až o 10 %. Tesco ponúka kolegom atraktívny balík odmien a benefitov, ktorého hodnota  sa v roku 2021 vyšplhala až na takmer 5 miliónov eur. Reťazec kolegov pravidelne zásobuje vitamínovými balíčkami, príspevkami na nákup školských pomôcok, vianočnými balíčkami, ovocím na pracovisku, k dispozícii majú celoročné zľavy na nákup v Tescu či ďalšie formy individuálnej podpory.

Tesco v roku 2021 ako prvý zamestnávateľ na trhu uverejnilo unikátnu Správu o napĺňaní stratégie v oblasti diverzity a inklúzie. . Správa prináša súhrn informácií, ako sa reťazcu darí v tejto oblasti, a aj plány do budúcnosti. Reťazec chce byť napríklad čo najviac ústretový k rodine a ešte viac podporovať kolegyne a kolegov po návrate z dlhodobej PN a pokračovať v podpore kolegov a kolegýň so zmenenou pracovnou schopnosťou zo zdravotných dôvodov.

Tesco je výnimočný zamestnávateľ aj podľa Via Bona Slovakia
V roku 2021 Tesco dosiahlo fantastický úspech aj v prestížnom ocenení Via Bona Slovakia, kde reťazec získal ocenenie hneď v dvoch kategóriách – Zodpovedná veľká firma a Výnimočný zamestnávateľ. Spolu s tým bolo reťazcu udelené aj tretie – Cena verejnosti. Práve ocenenie Výnimočný zamestnávateľ a úspešné umiestnenie v ankete Najzamestnávateľ potvrdzujú, že je Tesco dlhodobo skvelým miestom na prácu.

Prečítajte si viac o aktivitách Tesca pre kolegov:

Zdroj: Katarina Š.