Poznáte všetky výhody čističky vzduchu?

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Ak máte v rodine alergikov, čističku vzduchu už určite poznáte. Ak aj alergici nie ste, čističku vzduchu by ste doma mali mať. Počas dňa si vôbec neuvedomujeme, koľko vírusov, prachu či peľu sa nachádza vo vzduchu. Rôzne škodlivé častice či alergény môžu byť prítomné aj v miestnostiach, kde trávite najviac času, ako napríklad spálňa alebo kuchyňa.

 

V každej domácnosti sa nachádzajú zrnká prachu. Nezáleží na tom, ako často sa upratuje, prach je všade. Niektorí ľudia ale prítomnosť prachu vo vzduchu výrazne pociťujú, pretože sa im môže horšie dýchať. Je teda čistička vzduchu skutočne taká efektívna?

  • Odstráni všetko škodlivé

Mnohí odborníci sa zhodujú, že kvalitné čističky vzduchu dokážu odstrániť takmer sto percent všetkých nečistôt, ktoré sa vo vzduchu nachádzajú. Čistička však pracuje len v určitom okruhu, preto je dôležité, kde ju umiestnite. Zároveň sú čističky schopné odstrániť aj zápach, ktorý ostáva vo vzduchu napríklad po dofajčení cigarety.

  • Zdravší vzduch, menej zdravotných problémov

Zdravotné problémy nie sú príjemnou časťou ľudských životov. O zdravie treba dbať a strážiť si ho. Vďaka čističkám je vzduch, ktorý dýchate čistý a neobsahuje žiadne baktérie. Čističky sú dobrými pomocníkmi v domácnosti, najmä ak ste alergici, pretože spoľahlivo odstránia všetky neželané častice zo vzduchu.

  • Využite 2v1

Všimli ste si, že vás pravidelne štípu oči, keď dlho sedíte v obývačke? Možno za to môže príliš suchý vzduch, ktorý nepôsobí dobre na oči. Na pomoc sú určené zvlhčovače vzduchu, ktoré vzduch osviežia a rozprúdia. Následne v spolupráci s čističkou vytvoria zdravý a čistý vzduch, ktorý je už viac podobný vzduchu, ktorý je v čistej prírode.

Čistička vzduchu nie je lacná záležitosť, avšak oplatí sa do nej investovať!

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com