Potrebujete tabletku po? Ako sa k nej čo najrýchlejšie dostať

Dám si pozor, neboj! Túto vetu už počuli v posteli mnohé ženy a nakoniec to bolo presne naopak. K nehode pri sexe príde raz-dva a je dôležité sa rýchlo rozhodnúť, čo ďalej. Ak žena nechce ostať v stresujúcej neistote, možnosťou je núdzová ochrana vo forme tabletky po. Kde ju čím skôr zohnať?

V lekárni bez predpisu
Predáva sa v lekárňach bez predpisu. Stačí zájsť do lekárne, pokojne aj počas nočných hodín, keď má pohotovostnú službu a tabletku si zakúpiť. Čím skôr po styku sa užije, tým má vyššiu účinnosť.

Anonymne cez internet
Niektoré lekárne majú aj online služby, čo poskytuje istú anonymitu. Tabletka sa dá objednať z domu či mobilu a v lekárni sa iba vyzdvihne. Pri tejto možnosti treba ešte viac myslieť na časový rámec, do ktorého treba vtesnať objednanie, doručenie aj následné užitie.

Po dohode s lekárom
Ak sa žena potrebuje poradiť, môže navštíviť gynekológa. Odborník vysvetlí riziká nechráneného sexu a poskytne informácie aj o samotnej núdzovej antikoncepcii. V niektorých prípadoch môže napísať predpis. Aj v tomto prípade treba myslieť na to, aby žena konala rýchlo.

Patríte do skupiny, ktoré na ochranu vždy myslia? Nezabúdajte, že zodpovedný prístup je aj v posteli tým najdôležitejším.

Zdroj: Anna O.