Potrebujete dobre vyzerať, poradíme vám…

Moderný chlap chce dobre vyzerať za každých okolností. Na ulici, v práci, na oslave, dokonca aj pri cvičení. Niektoré štýly prepojíte, iné nie. Investujte do oblečenia, ktoré má v každej kombinácii čo povedať. Myslite na to, že ním prezentujete seba. V nasledujúcich riadkoch vám pomôžeme sa v jednotlivých štýloch zorientovať, aby ste boli stále in.

 

Moderne oblečený každý deň

Nič ťa neobmedzuje. Buď sám sebou. Obleč si to, v čom sa cítiš dobre a čo máš rád. Rifle, tričko a tenisky sú stále in. V lete sa čoraz viac udomácňujú jednoduché krátke nohavice v rôznych farebných prevedeniach v kombinácii s polokošeľou alebo košeľou s krátkym rukávom. Spojte štýlové nohavice s mikinou alebo tričkom v štýle ulice. Odlíšte sa od ostatných a noste to tak, ako si nikto iný nedovolí.

 

Pohodlné a elegantné zároveň

Chodíte do práce. Strávite v nej minimálne 8 hodín denne a aj v kancelárii musíte podať nadštandardný výkon. Potrebujete dobre vyzerať, ale chcete sa v tom, čo si oblečiete aj dobre cítiť. Módni návrhári slovné spojenie ležérna elegancia nemajú veľmi v láske. Napriek tomu sa tento štýl medzi ľuďmi uchytil a jeho popularita stále rastie.

Oblečenie vám má padnúť ako uliate, aby ste sa v ňom cítili pohodlne, ale má vás aj reprezentovať. Nemôžete kombinovať všetko, čo vám príde pod ruku. Detaily v tomto prípade dotvárajú originálny celok aj napriek tomu, že kombinujete dva štýly, ktoré k sebe majú na prvý pohľad ďaleko. Oblečte si oblek a košeľu. Kravatu vynechajte. Košeľa nemusí byť v nohaviciach. Práve naopak. Správny šmrnc celkovému outfitu dodá voľná košeľa s vyhrnutými rukávmi s mokasínami na nohách. Sú páni, ktorí nemajú problém obuť si k obleku výrazné botasky. Chce to trochu odvahy, ale nevyzerá to zle. Je to detail, ktorým sa od ostatných určite odlíšia. A práve o to ležérnej elegancii ide.

 

Na oslavu tak, ako sa patrí

Predtým, ako sa príprave oblečenia na oslavu začnete venovať si zistite, o aký tip oslavy ide. Formálna oslava si vyžaduje elegantné oblečenie. Oblekom a kravatou v tomto prípade rozhodne nič nepokazíte. Oživte ho košeľou a kravatou vo farbe. V prípade rodinných osláv sa to môže. Zlaďte sa s partnerkou, aby bolo každému hneď jasné, že ku sebe patríte. Niektoré slávnostné príležitosti vyžadujú dodržiavanie presného dress codu. Už z pozvánky sa dozviete, čo je vhodné si na takúto príležitosť obliecť. Snažte sa to dodržať. Ochráni vás to pred nepríjemným módnym trapasom.

Na neformálnu oslavu v kruhu najbližších spojte príjemné s užitočným. Oblečte si niečo, čím dáte dotyčnému najavo, že si ho vážite a že ste si na svojom vzhľade dali skutočne  záležať, ale necítite sa v tom príliš škrobene a ste sám sebou. Ležérna elegancia je aj v tomto prípade dobrou voľbou. Osviežte košeľu motýlikom a zaručene vás na oslave nikto neprehliadne.

 

Pánske doplnky podčiarknu váš osobitý štýl

Správne zvolený doplnok dodá celému oblečeniu iný rozmer. Manžetové gombíky dotiahnu oblek k dokonalosti. Jednoduchý outfit osviežte motýlikom a trakmi. Striedajte ich a nikto si nevšimne, že ste každý deň oblečený v podstate rovnako. Motýlik a traky upriamia pozornosť na seba a ľudia si vás práve vďaka nim lepšie zapamätajú.

Elegantná kravata najlepšie  vynikne v kvalitnom obleku, ktorý vám dokonale sadne. Vyberajte ju spolu s oblekom. Nesprávne zvolená kravata môže aj ten najkrajší oblek pokaziť. To isté platí o opasku. Tu naozaj na každom detaile záleží.

Pánskych doplnkov je v ponuke oveľa viac. Pri ich výbere zohľadnite najmä štýl oblečenia, ktoré nosíte. Doplnok ho má zvýrazniť, nie pokaziť.

 

Nebojte sa byť štýlový a in pri každej príležitosti. Správne zladené farby a zaujímavé doplnky dokážu z každého kúsku oblečenia vytvoriť dokonalý outfit v ktorom sa budete cítiť príjemne. Stačí si už len vybrať svoj nový obľúbený kúsok!

Autor: Monika V.