Postarajte sa o svoju pleť ako profesionálna kozmetička, poradíme vám ako na to!

Keď nemôžete ísť k svojej kozmetičke na profesionálne ošetrenie pleti, nemusíte doma čakať so založenými rukami. Hĺbkové ošetrenie pleti ako zo salónu si môžete urobiť aj v pohodlí domova, stačí keď sa jeden deň v týždni postaráte o svoju pleť dôkladnejšie ako je vaša každodenná rutina. Máme pre vás návod ako na to!

Vytvorte si príjemnú atmosféru
Rezervujte si raz týždenne polhodinku iba pre seba a nenechajte sa nikým a ničím rušiť. Možno sa vám to zdá ako maličkosť, no ak eliminujete stres a uvoľníte sa, budete mať z domáceho  rituálu úžasný zážitok.

Základom rituálu je dvojkrokové čistenie pleti. V prvom kroku si vyčistite pleť čistiacim produktom na báze oleja. Voľte produkt, ktorý bude jemný k pleti avšak účinne odstráni make-up a nečistoty. V druhom kroku použite čistiaci produkt na báze vody. Ten nechá pokožku dôkladne čistú a zároveň ju pripraví na ďalšie kroky.

Dôležitý peeling
Peeling je nesmierne dôležitý na dôkladne odstránenie nečistôt z pleti. Odporúčame zvoliť niečo extra,   napríklad dvojfázový peeling s kyselinou mliečnou. Je jemný, ale zároveň veľmi efektívny. Výborný nájdete napríklad v ponuke značky Omorovicza. Pomôže zbaviť pleť odumretých kožných buniek a uvoľní miesto novým mladším bunkám,vďaka čomu ostane pleť hladšia a získa sviežosť a zdravý jas.Pleť vyhladzuje,viditeľne redukuje veľkosť pórov a jemné linky, rozjasňuje a zjednocuje tón pleti. Teda nahrádza ošetrenie pleti v salóne.

KROK 1:
Naneste väčšie množstvo medenej pasty na suchú pleť tváre a krku, ale sa vyhnite okoliu očí a pier.
KROK 2:
Na medenú pastu naneste gélový aktivátor. Ich spojením vznikne biela pena, ktorou si krúživými pohybmi masírujte tvár 2 minúty. Na záver dôkladne opláchnite vodou.

Maska
Na masku rozhodne nezabudnite, môžete zvoliť ľubovoľnú, podľa aktuálnych potrieb vašej pleti. Po peelingu bude jej efekt ešte intenzívnejší. Ak máte dehydrovanú pleť siahnite po hydratačnej maske, ak mastnejšiu, ideálna pre vás je hĺbkovo čistiaca maska, ktorá efektívne odstráni nečistoty z pleti. Na prejasnenie mdlej pleti je naopak výborná detoxikačná maska, ktorá pleť vyživí a rozjasní. Ak máte pleť so sklonom k vyrážkam doprajte si hojivú masku. Masku je ideálne nechať na tvári 15-20 minút, preto si za ten čas doprajte horúči kúpeľ a peeling celého tela.

Toner a sérum
Po maske a peelingu naneste na pleť toner a sérum, ktorésú súčasťou vašej každodennej rutiny.Toner vyváži Ph pleti, dodá hydratáciu a zdravý žiarivý vzhľad. Vsére zase dostane vaša pleť vysoko koncentrovanú dávku aktívnych látok. Na záver použite hydratačnú hmlu, ktorá pleť krásne upokojí a za rituálom dodá príjemnú bodku.

Masáž
Kedže jednou z najlepších vecí na návšteve kozmetického salóna je práve masáž tváre, doprajte si ju aj doma. Existujú rôzne masážne valčeky a prístroje vďaka ktorým si viete pleť krásne vymasírovať aj v pohodlí domova. Môžete skúsiť aj lymfatickú masáž, ktorá redukuje opuchy spôsobené preťaženými lymfatickými kanálmi. Vedeli ste, že lymfatická masáž tváre nie je nič zložité?

AKO NA LYMFATICKÚ MASÁŽ TVÁRE:

  • Dôležité je začať od kľúčnej kosti a postupovať pozdĺž krku smerom hore po lymfatických uzlinách.Pomôže ak bude hlava otočená mierne do boku, krásne sa vtedy ukáže dráha, po ktorej treba prechádzať.
  • Pokračujte masážou spodnej časti tváre. Začnite ťahom ,od spodnej časti sánky k ušiam, potom od krídielok nosa popod lícne kosti až po spánky a pokračujte ťahom od kútikov úst k ušiam.
  • Prejdite na masáž očného okolia, jemne prechádzajte pozdĺž orbitálnej kosti od vnútorného oka až ku spánkom.
  • Masáž ukončite na čele, postupujte od stredu čela smerom von ku spánkom a od obočia ku korienkom vlasov.

Hydratácia na záver
Celú procedúru ukončite vhodným hydratačným krémom. A ráno sa môžete prebudiť s rozžiarenou, upokojenou a hydratovanou pleťou ako po ošetrení pleti vo vašom salóne.

Autor: Nina M.

Produkty:
Thermal Cleansing Foam
Cleansing Foam
Moor Cream Cleanser
Copper Peel
Gold Hydralifting Mask
Deep Cleansing Mask
Ultramoor Mud Mask
Silver Skin Saviour
Gold Sugar Scrub
Queen of Hungary Mist
Instant Perfection Serum
Daily Vitamin C
Chi Facial Roller
Cooling Derma Globes