Pokračovanie bestsellerov Zasvätený a Kľúč

Veža je záver fascinujúcej konšpiračnej trilógie, ktorej nechýba dobrodružstvo, tajomstvá, a neuveriteľné napätie. „Pri tejto knihe som strávil takmer všetok svoj voľný čas. Nedokázal som dokončiť iné veci, kým som ju nedočítal,“ pochvaľuje si čitateľ na Amazone a ďalší dodáva: „Musím sa priznať – nepredpokladal som, že si Vežu zamilujem ešte viac ako Zasväteného. Je to fascinujúci príbeh, ktorý naďalej odomyká dvere do skrytých zákutí mysle veľmi zaujímavým a elektrizujúcim spôsobom.“

Po stáročiach zastierania otvára Citadela v starovekom tureckom meste svoje brány. Takmer všetko v nej spustošila smrteľná nákaza. Charitatívny pracovník Gabriel Mann zomiera, lenže práve v ňom sa skrýva odpoveď na to, ako zastaviť jej ďalšie šírenie.

Bývalá novinárka Liv Adamsenová musí sama čeliť zabijakom, ktorí ju chcú za každú cenu umlčať. Čoskoro však nebojuje len o holý život, ale vyrovnáva sa s oveľa väčšími problémami.

V Spojených štátoch amerických pátra federálny agent Joe Shepherd po nezvestnom špičkovom vedcovi z Národnej leteckej a vesmírnej agentúry. Pri vyšetrovaní odkrýva globálne sprisahanie.

Všetci traja to cítia. Vedia, že niečo príde. Čosi, čo sa nedá zastaviť. Chystá sa udalosť nevypočítateľných rozmerov a nik nie je pripravený na jej príchod. Keď k nej dôjde, všetko sa zmení. Bude to nový začiatok, alebo totálny koniec?!

„Veľa akcie, veľa intríg a nádherne nápadité. Typ knihy, ktorá vás pohltí a prečítate ju na jedno posedenie,“povedala o novinke Veža spisovateľka Kate Mosse. Konšpiračný triler pre fanúšikov Dana Browna a ako dodáva Sunday Times: „Trilógia Sanctus patrí medzi najlepšie súčasné trilery.“

V decembri 2007 dal Simon Toyne výpoveď v zamestnaní a presťahoval sa na šesť mesiacov do Francúzska v nádeji, že uskutoční svoju túžbu napísať napínavý román. V noci sa plavil cez Lamanšský kanál a strávil bezsennú noc na nepohodou skúšanom trajekte. Preto sa aj s rodinou zriekol pôvodného plánu cestovať autom ďalších osem hodín do nového domova a radšej sa pobral do Rouenu pohľadať si hotel.

A práve pri pohľade na špicatú vežu Rouenskej katedrály, týčiacu sa k nebu, sa v ňom zrodila prvá predstava fiktívnej Citadely zasvätených.

Po návrate do Veľkej Británie Simon strávil oveľa viac času písaním. Dokončil román Zasvätený, ktorý sa stal najpredávanejším debutovým trilerom roka. Jeho druhý a tretí román Kľúč a Veža sa ihneď zaradili medzi bestsellery v rebríčku Sunday Times. Dodnes ich preložili do dvadsiatich siedmich jazykov a vyšli v štyridsiatich krajinách.