Po roku Vianoce prichádzajú… Myslite na svojich zamestnancov

Vianoce
Tradícia firemných vianočných večierkov sa pomaly, ale iste usadila aj u nás a s ňou aj nepísané spoločenské pravidlo obdarovávania zamestnancov. Trafiť sa s jednotným darčekom do vkusu tak rôznorodej skupine ľudí, akou pracovné kolektívy bývajú, nie je úplne jednoduché, ale existujú darčeky, ktorými rozhodne nikoho neurazíte. Prinášame tipy na darčeky pre zamestnancov, s ktorými určite zožnete úspech, urobíte druhým radosť a zároveň posilníte firemnú lojalitu.

Je za nami prvá adventnú nedeľa, takže čas na výber darčekov sa kráti. Ak sa chcete vyhnúť nevhodným voľbám pod vplyvom stresu na poslednú chvíľu, firemné darčeky pre vašich zamestnancov začnite vyberať už teraz. Nejaký čas bude trvať aj ich zabezpečenie v zodpovedajúcom množstve, doprava a nachystanie do darčekových balíčkov či taštičiek. Ponúkame niekoľko tipov na darčeky, ktorými nič nepokazíte.

Reklamné predmety sú tabu
Rad firiem má v prístupe k vianočným darčekom pre zamestnancov veľké rezervy a snaží sa vlastných pracovníkov brať skrátka. Stáva sa tak, že niektorí zamestnanci ako výraz ocenenia celoročného pracovného úsilia dostanú firemné reklamné predmety, ako sú perá, bloky alebo kľúčenky. Niektoré typy darčekov ani neotrasú firemným rozpočtom, ale napriek tomu milo potešia. Konzultujte výber darčekov zavčasu s personalistom a vyskúšajte si ich kreatívne schopnosti. Darčekom do istej miery môže byť tiež samotný vianočný večierok s bohatým programom, občerstvením a vystúpením známeho umelca. Samotný darček potom môže byť už len symbolický vo forme nejakej kvalitnej pochutiny. Záleží na finančných možnostiach firmy a kreativite.

Vouchery a poukážky
Darčekové poukazy na wellness či fitness aktivity, vstupenky do divadiel, kín, na výstavy či poukazy na kozmetiku umožňujú vítaný stupeň flexibility, čo sa hodí najmä v prípade, že svojich zamestnancov nepoznáte bližšie. Zo širokého spektra športových a kultúrnych aktivít si každý vyberie to svoje a bude mať navyše možnosť naplánovať si ich podľa svojich časových možností, a to vďaka dlhodobej platnosti poukazov.

Darčekové balíčky
Kvalitná čokoláda, drahý alkohol, koše s rôznymi potravinami alebo gurmánske balíčky potešia snáď každého milovníka dobrého jedla a pitia. Napríklad vysoko kvalitné a luxusné čokolády poopravili už nejednému konzumentovi názor na to, ako má chutiť pravá, kvalitná čokoláda, a na to si určite nikto nikdy nesťažoval. Vítaným darčekom sú tiež vianočné kolekcie či cukrovinky, ale berte do úvahy zameranie firmy a profil vašich zamestnancov. Napríklad mužskému kolektívu v pneuservise by krabica s cukrovinkami zase až takú radosť neurobila.

Takže neváhajte, vyberajte. 

Autor: Kristýna B.

Vianoce