Plnoštíhla a šik – žiadny problém!

Svet modelingu a módy už dávnejšie nepatrí len dievčatám, ktoré ledva prešli bránami strednej školy a nosia veľkosť 36. Stále častejšie sa v reklamných kampaniach, ale aj na mólach objavujú ženy kyprých tvarov. Je to skvelé, pretože idú príkladom svojim kolegyniam a inšpirujú ich tak k sebavedomému životu aj s konfekčnou veľkosťou 40 plus. Jednou z nich je aj známa modelka Kelly Brooková. Akými kúskami sa u nej môžeme inšpirovať?

 

Presýpacie hodiny
Na tie by ste mali myslieť zakaždým, keď stojíte pred zrkadlom a premýšľate čo by ste si obliekli. Opticky dať našej postave tvar presýpacích hodín – v tom tkvie všetok úspech. Výborne nám na to poslúžia šaty. Stačí si vyberať strih šiat, ktoré sú zúžené v páse alebo ho iným spôsobom zdôrazňujú. Ak také nemáte nemusíte hneď utekať do obchodu. Stačí k akýmkoľvek šatám použiť výrazný opasok a výsledok uvidíte okamžite. Úplne ideálne je ak zvolíte dĺžku šiat do pol lýtok a skombinujete ich s vyššími topánkami.

Jednoduché a na telo
Pokiaľ ste milovníčkami džínsov, pokojne si ich doprajte. Ale vyberajte uvážlivo. Nedajte sa zlákať trendami potrhaných, vyšúchaných alebo inak zdobených kúskov. Práve naopak. Tie pravé orechové pre vás sú jednoduché, jednofarebné kúsky, ktoré vám sadnú a obopnú postavu. Voľné alebo vyšúchané džínsy by vám zbytočne rozširovali postavu. Opäť platí, že ak zvolíte topánky na platforme alebo podpätku opticky predĺžite nohy aj siluetu.

Zdroj: AVE
Foto: pinterest