Plesová sezóna zahájená!

Plesová sezóna začína

Po privítaní Nového roka prichádza udalosť, na ktorú sa už určite tešia všetky milovníčky módy.
Plesová sezóna, ktorú každoročne otvára Ples v Opere, je plná noblesy, luxusu, elegancie a hlavne nádherných šiat z dielní najlepších návrhárov!

 

Z histórie
Plesy sa v minulosti organizovali predovšetkým ako vhodný spôsob zábavy a zoznamovania sa medzi vyššou a strednou vrstvou. Pôvodne boli tradíciou najmä vo Francúzsku a Anglicku. Dnes sa stali obľúbenou formou zábavy pre mnohých ľudí aj keď trend klasického konceptu plesu postupne zaniká. Naopak, plesové róby sú z roka na rok čoraz noblesnejšie a honosnejšie.

 

Od základných šiat k plesovej róbe
Tradične sa na plese dámy objavujú v nádherných plesových róbach. Tie môžeme každoročne vidieť v rôznych strihoch a prevedeniach ale taktiež musia spĺňať niekoľko základných pravidiel v rámci etikety. Jedným z hlavných je dĺžka šiat, ktorá by mala byť ideálne po zem. Na niektorých plesoch, kde je dresscode trošku voľnejší si môžete dovoliť aj šaty kratších strihov. Čo sa farieb týka  medzi trendy tohtoročnej sezóny sa zaradili najmä metalické farby a to predovšetkým rose gold  a zlatá, ale samozrejme aj nadčasová klasika, napríklad elegantná čierna čipka alebo výrazná červená.

Staršie dámy by mali siahnuť skôr po šatách s dlhým rukávom a v tom prípade môžu byť šaty  zaujímavo spracované. Veľmi štýlovou voľbou je asymetrický strih sukne, prepracované materiály či elegantné vzory.

 

Ako predísť faux pas?
K jedným z najväčších prehreškov patria nevkusne spracované šaty, ktoré navyše nelichotia  postave. Vyvarujte sa letným materiálom, ktoré na plesy rozhodne nepatria a s farbami treba tiež zaobchádzať opatrne. Čierna síce patrí stále medzi klasiku, avšak ak máte problémy s pleťou poprípade ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú. Plesy patria medzi najelegantnejšie spoločenské udalosti, vyvarovať by ste sa preto mali aj nevkusne zladením a prehnaným šperkom. Síce si jednoduchšie šaty môžete zaujímavo doplniť výraznejšími doplnkami, pri  výbere stavte radšej na jednoduchosť.

Zvoľte radšej, minimalistické kúsky, ktoré jemne podčiarknu krásu vašich šiat.

 

Zdroj: Nina Muárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: cellbes.sk, Pietro Filipi, Kara, Twinset,