Plesová sezóna začína!

Plesová sezóna

Po sviatkoch pokoja a novoročnom ohňostroji prichádza udalosť, na ktorú sa tešia všetky milovníčky módy. Plesová sezóna, ktorú každoročne otvára Ples v Opere, je plná noblesy, luxusu, elegancie a hlavne nádherných šiat z dielní najlepších návrhárov! A ako sa blysnúť na plese tento rok?

Plesy sa v minulosti udržiavali predovšetkým ako vhodný spôsob zábavy a zoznamovania sa medzi hornou a strednou vrstvou. Pôvodne boli tradíciou najmä vo Francúzsku a Anglicku. Dnes sa stali obľúbenou formou zábavy pre mnohých ľudí aj keď trend klasického konceptu plesu postupne zaniká. Naopak, plesové róby sú z roka na rok čoraz noblesnejšie a honosnejšie.

Plesová róba
Tradičné plesové róby prichádzajú každoročne v rôznych strihoch a prevedeniach, avšak musia spĺňať niekoľko základných bodov etikety. Jedným z hlavných bodov je dĺžka šiat, ktorá je ideálne po zem. Čo sa farieb týka, medzi trendy tohtoročnej sezóny sa zaradili metalické farby, predovšetkým strieborná a zlatá, ale samozrejme aj nadčasová klasika – elegantná čierna alebo výrazná červená. Do popredia sa dostávajú aj krásne vzory a to častokrát aj tradičné, ľudové, ktoré dodajú vaším šatám jedinečnosť a stanú sa tak unikátom medzi róbami.
Staršie dámy si volia skôr šaty s dlhým rukávom, v tom prípade môžu byť šaty zaujímavo spracované a poukázať môžete napríklad na strih sukne.

Čomu sa vyvarovať?
K veľkým prehreškom rozhodne patria šaty nelichotiace postave. S farbami treba tiež zaobchádzať opatrne. Čierna síce patrí stále medzi klasiku, avšak ak máte problémy s pleťou, poprípade ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú. Plesy patria medzi najelegantnejšie spoločenské udalosti, vyvarovať by ste sa preto mali aj nevkusne zladením a prehnaným šperkom. Zvoľte radšej jednoduchšie, minimalistické kúsky, ktoré jemne podčiarknu krásu vašich šiat.

Autor: Nina Murárová
Ilustračné foto: pinterest.com
Galéria: modré šaty Blonde Brunette, náušnice SWAROWSKI moloko.sk, set – náhrdelník s náramkom Cellbes, červené šaty Blonde Brunette, clutch kabelka Oscar de la Renta net-a-porter.com, čierne šaty Elisabetha Franchi-La Femme, zlaté šaty Twinset, , prsteň anjelske krídlo Engelsrufer, telové šaty Elisabetha Franchi- La Femme, zlatá kabelka Twinset, opasok Twinset