Rozhovory

Ples v opere 2018: Úspešná vinárka Mária Maciková má za sebou plesovú premiéru!

Ples v opere 2018: Úspešná vinárka Mária Maciková

Plesu v opere sa tento rok premiérovo zúčastnila aj Mária Maciková, vďaka ktorej odhodlaniu dnes patrí Tokaj aj Slovensku. Úspešná vinárka si myslí, že ak chceme dosiahnuť dobré výsledky, v oblasti vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí, mali by sme k tejto oblasti pristupovať zodpovedne a posudzovať všetky prípady jednotlivo a veľmi citlivo.

Mária Macíková v roku 2017 získala dve výnimočné ocenenia  Pri výročí vzniku Slovenskej republiky jej prezident Andrej Kiska prepožičal Pribinov kríž II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti poľnohospodárstva a vinárstva. Neskôr vyhrala v ankete Slovenka roka v kategórii Bizniss a manažment.

Čo si myslíte o problematike tohto ročníka Plesu v opere, ktorý sa zaoberá otázkou vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí?
Som veľmi rada, že táto, povedzme že v iných vyspelých krajinách už „nie problematika“ sa dostala a rieši aj u nás. My s manželom osobne sa s ňou denne stretávame. Dcéra , robí osobnú asistentku na  základnej škole. veľmi šikovnému, zdravotne znevýhodnenému žiakovi – synovi našich priateľov. Inklúzia zdravotne znevýhodnených detí do bežných škôl je potrebná  pre detí s určitým postihnutím, aby sa začlenili do života a boli plnohodnotní.  Ale aj je zároveň na druhej strane  veľmi potrebná v dnešnej dobe  pre ostatné povedzme nepostihnuté detí, lebo ich  robí empatickými, vnímavými  a tým u nich rozvíja aj cit pomôcť slabším.

Ako vnímate Ples v Opere?
Ples v opere sa vnímam na jednej strane ako snobskú udalosť, ale na druhej strane aj ako udalosť, ktorá podporí dobrú vec v pomocí slabším. A tam je jeho miesto. Pomoc slabým a čakajúcim na pomoc je veľmi dôležitá a robí z nás ľudí. Je vzácne dávať a ďakovať za to, že môžeme dať.  Je ešte možnosť prijímať dary a ďakovať za ne, ale určite by sme radšej boli na tej opačnej strane.

Vďaka Vám a vašim vínam poznajú Slovensko na celom svete. V minulom roku ste dokonca získali významné ocenenia, ako takúto poctu vnímate
Tieto ocenenia som prijala s úctou a pokorou, že sú to ocenenia nielen  moje, ale aj ľudí okolo mňa. Spolu sme zachránili dedičstvo predkov v oblasti Tokaj aj pre budúce  generácie. Vinohrad a víno, to je môj život, náš rodinný materiál, naša filozofia, náš životný štýl, ktorým už  žije  celá naša rodina. Založila som rodinnú vinohradnícko-vinársku firmu, do ktorej som zapojila najprv manžela a potom deti a celú rodinu. Spolu sme vytvorili podnik na výrobu vysokokvalitných značkových vín, ktoré si našli odberateľov aj mimo Slovenska.

Ples v opere 2018: Úspešná vinárka Mária Maciková

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top