Plážová výbava

Balíme sa na pláž

Neznesiteľné teploty nás v posledných týždňoch stále častejšie vyťahujú na mestské pláže a kúpaliska. K tomu plánujeme a balíme na letnú dovolenku. Je teda dôležité efektívne sa na pobyt na pláži pripraviť. Okrem plaviek by nám vo výbave nemal chýbať klobúk, sarong, alebo šatka, tiež štýlová plážová kabelka a v neposlednom rade tunika, alebo plážové šaty v ktorých bude návšteva plážového baru štýlovou záležitosťou

Plavky
Základným pravidlom pri výbere plaviek je nájsť také, ktoré vyhovujú vašej postave. Ak ste štíhla výber je jednoduchý, sadnú vám totiž každé. V prípade, že máte väčšie prsia, dbajte na správnu podprsenku, ak chcete zakryť bruško ideálne pre vás sú plavky strihu tankini. Veľkým hitom sú tento rok tiež celé plavky v rôznych farebných, či vzorovaných prevedeniach.

Sarong, alebo šatka
Sarong, poprípade dlhá šatka by vo vašej plážovej taške jednoznačne nemali chýbať. Sarong nahradí šaty a ak viete ako ju viazať, rovnako vám poslúži aj väčšia šatka. Vyberať môžete s klasických modelov, alebo sa v lete poriadne odviazať niečim farbeným.

Šaty, plážová tunika, alebo nohavice?
V dnešnej dobe je možností v plážovej móde naozaj neúrekom. Okrem klasických, odľahčených plážových šiat si na plavky môžete obliecť štýlovú maxi tuniku, alebo dokonca aj dlhé nohavice. Novinkou v ponuke módnych značiek sú práve široké a  vzdušné nohavice , ktoré sú k plavkám ideálne.

Plážové doplnky
V neposlednom rade by vám v plážovej výbave nemala chýbať zásoba štýlových doplnkov. Medzi tieto patrí štýlová taška kde sa vám zmestí všetko potrebné i nepotrebné na celý deň. Tiež klobúk, plážové sandále a uterák. Užitočnou vychytávkou je tiež mini taštička z plastu do ktorej si po kúpaní dáte vlhké plavky. Výbornou voľbou je tiež voňavý náramok, ktorý v lete a najmä na pláži nahradí parfum.

Kozmetika
Rovnako ako oblečenie či doplnky je súčasťou plážovej výbavy tiež kozmetika. Tá by vás mala predovšetkým chrániť pred škodlivými vplyvmi slnka. Ideálne ak si okrem opaľovacieho krému pribalíte ochranný krém, alebo sprej na vlasy. Určite si treba pribaliť ochranný krém na vlasy, ktorý aj vonia .  Užitočné sú tiež  krémy na tvár s vyšším UV faktorom, ktoré zabránia vytváraniu vrások.. Netreba tiež zabúdať na balzamy na pery špeciálne určené na ochranu pred silnými slnečnými lúčmi.

Ilustračná fotografia: pinterest.com
Produkty: Taška na plavky-Takko, Kaftan a tankini -Cellbes, šlapjy- Twin-Set, Ochranný krém na vlasy- beautysecret.sk, Voňavý náramok Bunga Bunga- bytove-parfemy.sk, plážové šaty Topshop, Kabelka Gioseppo