Móda a štýl

Plážová móda: Aké trendy sa budú nosiť túto sezónu?

Leto je v plnom prúde a s ním prichádza obdobie dovoleniek, pohody a samozrejme kúpania. Plážové oblečenie je veľmi špecifické a chúlostivé, odhaľujeme v ňom totiž všetko. A nielen to. Všetky chceme byť  na leto plne pripravené, a na pláži vyzerať ako vystrihnuté z módneho magazínu. Pozrime sa teda na to, čo je toto leto v plážovej móde naozaj dôležité.

 

Návrat retra
Návrat starej dobrej klasiky nás potešil. V kurze sú plavky s nádychom pin-up štýlu.Nohavičky s vysokým pásom krásne vytvarujú postavu, predĺžia nohy a širšie ramienka zvýraznia vaše prednosti. Čo sa prevedenia týka, jednoznačne ohúrite veľkými, kvetinovými vzormi ale taktiež aj klasickými bodkami či pásikmi. Návrat hlásia  aj jednodielne plavky so zaujímavými vzormi alebo  originálnym viazaním. Už dávno neplatí, že celé plavky nosia len ženy, ktoré potrebujú zakryť nejaké tie kilá navyše. Celé plavky sú sexi na akejkoľvek postave a my ich preto úplne milujeme!

 

Optický klam
Každá jedna z nás vie, že trendy sú jedna vec, no druhá je, či nám plavky sadnú na postavu. Základ, ako dobre vyzerať (nielen) v plavkách, totiž nie je iba v správnom výbere vzorov a farieb, ale takisto aj v strihu.  Ak chcete plavkami zakryť poprípade zvýrazniť niektorú časť tela rozhliadnite sa po takých, ktoré lichotia každej postave. Veľké výrazné vzory, volány a farebné detaily opticky zväčšia a dodajú objem vášmu hrudníku. Naopak ak máte opačný problém, oblečte si klasický strih plaviek so širšími ramienkami, srdiečkové výstrihy a jednoduchšie vzory. To isté platí aj pre oblasť bruška. Ak potrebujete zakryť malé nedokonalosti alebo nemáte rada prílišné odhaľovanie siahnite po plavkách s vyšším pásom. Tie sú pohodlné, trendy a zaručene sa v nich budete cítiť skvele.

Letná povinná výbava
Na pláži vám rozhodne nesmú chýbať aj must-have kúsky, ktoré vám dokonale doplnia váš plážový outfit. Jedným z nich je jednoznačne fashion klobúčik, ktorý vás nielenže ochráni pred horúcimi lúčmi slnka, ale navyše bude aj skvelým štýlovým doplnkom. Ďalším kúskom, ktorý si rozhodne obľúbite je kaftan alebo ľahké plážové šaty, ktorý si môžete prehodiť cez plavky keď sa rozhodnete opustiť leňošenie na deke a prejsť sa na zmrzlinu. Širšie modely, ktoré sú túto sezónu v kurze  si viete šikovne stiahnuť opaskom. Trendom sa stali vzorované, ľahké kimoná a aj sieťované „prehozy“ cez plavky. A nezabúdajte na plážovú tašku! Schováte do nej všetky potrebné veci, od opaľovacích krémov po osušku či módny magazín. Prioritou je aj voľba opaľovacieho krému. Presvedčte sa, že je váš krém kvalitný a s vhodným faktorom pre vašu pokožku, predsa len, slnečné lúče sú každým rokom silnejšie.

S touto výbavičkou sa  môžete bezpečne oddávať radovánkam na pláži pod teplým letným slnkom a užívať si naozajstnú letnú pohodu.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: Pinterest.com
Galéria: La Femme, cellbes.sk, Twinset, Kara, Pietro Filipi, VERO MODA, biorganica.cz, Ziaja, Giuliett,

To Top