Plavovláska Jeanette Borhyová, bude vo svete reprezentovať slovanskú krásu

Víťazkou Miss Universe Slovenská republika 2013 sa stala Jeanette Borhyová, plavovláska z Ivanky pri Dunaji! Študentka ekonómie, slovám poroty v prvej chvíli len sťažka verila, no podľa riaditeľky súťaže, Silvie Chovancovej-Lakatošovej,  je práve ona dokonalým stelesnením slovanskej krásy.

Ako prebiehal finálový večer a čo sa dialo v zákulisí?

Jubilejný 15. ročník voľby kráľovnej krásy Miss Universe Slovenskej republiky sa niesol v oslavnom duchu. Priamy prenos na Jednotke, o ktorý sa postarala RTVS, totiž uviedol hollywoodsky gong a hneď vzápätí zahviezdila na pódiu tanečná zostava Just Dance – Dobrý večer Broadway!

 

Finálová dvanástka aj tento rok potvrdila, že Slovensko je rodiskom najkrajších žien. Víťazstvo finalistky s číslom 5 Jeanette Borhyovej však do poslednej chvíle nebolo isté. „Celá trojka najlepších bola veľmi vyrovnaná. No nakoniec sme sa rozhodli pre Jeanette, ktorá je dokonalým stelesnením slovanskej krásy,“ prezradila riaditeľka súťaže a organizátorka Silvia Chovancová-Lakatošová, ktorá si na veľkolepý finálový večer zvolila čierne šaty s rafinovaným výstrihom od módneho návrhára Alexandra McQueena.

 

Víťazka Jeanette Borhyová bola svojím prvenstvom príjemne šokovaná, no štúdium ekonómie nechce povesiť na klinec: „Som v prvom ročníku štúdia, verím, že zvládnem aj školu aj povinnosti Miss. S modelingom nemám veľké skúsenosti, no baví ma a na pódiu som si to skutočne užívala, aj vďaka silnej podpore mojich kamarátov a rodiny.“

Tohtoročná kráľovná krásy má výšku 172 centimetrov a pýši sa takmer ideálnymi mierami 87-60-88.

Popri víťaznej korunke od šperkárky Petry Tóth a červenom automobile Mercedes-Benz CLA, exkluzívnych hodinkách CORUM s 81 diamantmi od klenotníctva Briliant a unikátnom modeli šiat na svetové finále Miss Universe od La Casa Hermosa vyhrala aj letenku od CK Ruefa Reisen na svetové finále Miss Universe.

„V tejto chvíli čakáme na presný dátum a aj miesto, kde sa bude tohtoročné finále konať,“ povedala Silvia Chovancová-Lakatošová.

 

Prvou vicemiss sa stala Lucia Slaninková z Považskej Bystrice, ktorá poletí na Miss Earth. Popri druhom mieste v celkovom hodnotení sa nesmierne tešila aj z ďalších vedľajších titulov – Miss Media, Miss Mary Kay a tiež diváckeho hlasovania Miss Tip, vďaka ktorému sa zúčastní na svetovom finálne Miss Intercontinental 2013.

 

Druhou vicemiss je Lucia Kačurová, staršia zo sestier z Popradu, ktorá sa venuje práci v súkromnom bankovom sektore.

 

Vedľajší titul Miss Emma získala Iveta Olexová, za Miss BREJK bola zvolená Ivana Mišutková.

Celá finálová dvanástka krások, získala od CK Ruefa Reisen luxusný all inclusive zájazd na Sardíniu, kde si v júni oddýchnu.

 

Ani tento rok sa súťažiace nevyhli atraktívnej promenáde v plavkách, o zaujímavé modely sa postarala módna návrhárka Jana Gavalcová, krásu finalistiek zvýraznili šperky Petry Tóth. Voľná disciplína bola plná tanca, na ľudovú nôtu si časť finalistiek zatancovalo s ľudovým súborom Čarovné ostrohy, moderný štýl predviedli v sprievode tanečníkov z Just Dance.

 

O moderovanie jubilejnej voľby kráľovnej krásy sa postarali moderátori Fun Rádia Marcel a Junior, sekundoval im aj Sajfa, kým promenádu finalistiek v exkluzívnych šatách z amerického salónu krásy La Casa Hermosa moderovala Vera Wisterová.

Šou nabitú svetelnými efektmi a party štýlom predviedli profesionáli z tanečného zoskupenia Just Dance pod vedením Kataríny Štumpfovej, hudobné číslo večera patrilo spevákovi Petrovi Cmoríkovi.

Okrúhly ročník pripomenul aj históriu víťaziek a to nielen súťaže Miss Universe, ale aj prvej a poslednej federálnej Miss. O účesy finálovej dvanástky sa postaral kaderník roka Zoltán Takács, krásnu obuv zabezpečila spoločnosť MT SHOE, make up a vizáž mali na starosti profesionáli z MARY KAY a nádherné kytice dodalo kvetinárstvo Bednárik.

 

VIP party po prenose bola tiež výnimočná. Popri radosti, ktorú rozdávali novozvolené Miss, mali totiž prítomní hostia možnosť vôbec po prvýkrát ochutnať bylinné likéry spod tatranských lúk s príznačným názvom Tatra Balsam a tiež prvú slovenskú whisky Nestville.

Pätnástym ročníkom súťaž Miss Universe Slovenská republika rozhodne nekončí. V hľadaní výnimočnej krásy bude Silvia Chovancová-Lakatošová pokračovať aj naďalej, v duchu hesla I Love Miss.