Rozhovory

Peter Cmorik: Uvarím kadečo a ide mi to

Rozhovor - Peter Cmorík

Vzťah Petra Cmorika (37) a huslistky Daniely  Tomášovej (29), ktorá vystupuje pod umeleckým menom Daniela Lovlin,  sa prevalil začiatkom minulého roka.  Dvojica si krátko na to zaobstarala veľký spoločný dom neďaleko Bratislavy a Peter  počas letných mesiacov skloňoval slovo dieťa. Na sklonku minulého roka sa už dvojica pochválila, že Daniela je tehotná a čaká rovno dvojičky. Dvaja  chlapci by mali do nového domu pribudnúť koncom apríla. Peter je však pripravený s Danielou aj na to, že prídu skôr.

Nedávno ste predstavili pieseň Spolu zostarnúť, ktorú ste venovali partnerke Daniele, máte niečo nové odvtedy?
Áno, ďalšiu pesničku, ktorá je rýchlejšia.  Nie je venovaná priamo Danielke, ale je to „pesnička, pesnička“, volá sa Taká ako ty, ktorú sme skladali spolu s chalanmi z kapely.  Rovnako aj text je kolektívna práca, ale ten robili iní autori a ja spolupracujem.  Teraz robíme na klipe, ktorý čoskoro predstavíme.
Peter Cmorík – Spolu zostarnúť

Ako vzniká kolektívna pesnička, je tam veľa kriku, búchania do stola a chlapských nadávok? 
Treba mať v prvom rade dobrú náladu a priestor, čo máme, keďže mám v dome štúdio, čo je veľký komfort. Nemuseli sme pozerať na hodinky a v duchu rátať, koľko nás to bude stáť. Naopak  – týždeň u mňa chalani bývali, tak sme nahrávali, mazali, varili, skladali, kávičkovali… Niekto totiž musí priniesť základný motív, ktorý sa dokola obohráva, kreuje. Šlo to bez krikku.
Taká ako ty

Kto varil?
Aj Danielka, aj my, ale šli sme sa aj von najesť, nik nebol otrok, že ty budeš teraz variť. Najlepšie to šlo asi gitaristovi Marošovi Kugovi, ktorý je najmladší, ale veľký sledovač  youtubových kuchárov, potom všetko chce vyskúšať.

Varíte aj vy ako vám to ide?
Uvarím už kadečo, Danielka ma chváli, že mi to ide, ale je to skôr vo fáze skúšania.

Klasické kuchárske knihy alebo internet?
Pomáham si internetom, ale samozrejme máme doma aj kuchárske knihy.

Zmenil sa nejakým spôsobom váš život odkedy ste sa dozvedeli, že budete otcom rovno dvojičiek, v akom rozpoložení ste sa ocitli, keď vás táto informácia zastihla?
Dieťa sme chceli, to bola radostná fáza, keď sa nám potvrdilo, že to bude. Potom prišlo prekvapenie, že dvojičky, a s tým sme sa tak zžili, že dnes si už neviem predstaviť, že by bolo jedno, zdalo by sa nám málo.

Máte nový veľký dom, budú mať každý zvlášť izbu?
Nie, v rámci výchovy sme sa rozhodli, že spočiatku spolu, nech sa pekne hrajú, učia sa deliť o všetko aj o priestor. Keď prinesú frajerky, bude to iné, izieb je dosť, môžu sa rozdeliť.

Dvaja chlapci, majú už aj mená?
Samozrejme, na všetko sme pripravení. V prvej fáze sme si mysleli, že bude chlapec a dievča, tým smerom sme vyberali aj mená.  Potom vyšlo najavo, že dvaja chlapci, čo nás mierne vyhodilo z rytmu. Ja som vybral meno Štefan, pretože môj otec sa tak volal, starý aj prastarý otec. Ja som bol aj urazený spočiatku, prečo som Peter a nie Štefan? Danielka vybrala druhé meno po otcovi, takže Štefan a Peter. Nepotrebovali listovať v kalendári.

Plánujete sa podieľať aj na radostiach okolo kúpania a prebaľovania?
Veľmi sa na to teším, skutočne, chcem byť pri všetkom, čo sa bude týkať mojich synov, pokiaľ nebudem hrať, aby aj oni odmalička vedeli, že som tu pre nich rovnako ako ich mama, aj keď tá najväčšia zodpovednosť je vždy na mame.

Máte nový dom, ktorý ste kúpili nedostavaný a je tam kopa roboty, ako zvládate práce – také tie chlapské okolo dostavby?
Učím sa za pochodu, pretože nemal som sa kde naučiť murovať, obkladať, či zapájať elektriku, ale počas prác sa veľmi zapájam a získavam zručnosť. A baví ma to.

Na záver ako to vidíte so svadbou?
Myslím, že teraz sú dôležité deti, a potom počkáme, kým trochu odrastú, nech si to všetko v pohode užijeme.

Anna Olvecká

 

1 Comment

1 komentár

  1. Gabina

    9. februára 2018 at 22:57

    gitaristovi Marošovi Kugovi je nespravne napisane meno !!! Vola sa Maroš Goga !!!

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top