Peter Batthyány

peter_batthyanyPoznáte ho najmä ako mafiánskeho poskoka Banána či tetu Márgit. Tomu je však už koniec a herec Peter Batthyány prijal novú výzvu. Jeho manželka Dagmar mu napísala ďalšiu postavu, tentokrát profesionálneho kouča, ktorého na divadelných doskách stvárňuje spolu s Romanom Fratričom. I keď sa z televíznych obrazoviek stiahol, herecký chlebík mu stále neprestal chutiť.

banan pravdu … máš rád banány?

Peter Batthyány Krásna otázka :-). Mám… obsahujú veľa magnézia, draslíka, robia dobre na žalúdok a iné… :-))
Iveta Čo si myslite o klasike na divadelných doskách? Má ešte šancu byť klasická?

Peter Batthyány Novodobé spracovanie klasiky je strašné. Prepáčte mi za môj názor.
Tinka Ahoj 🙂 keby ze mozes byt len jedno co si vyberes – herec alebo tanecnik?

Peter Batthyány Jednoznačne herec, pretože sa tým dá omnoho viac vyjadriť, povedať a ja som človek, ktorý keď ho niečo trápi, rád na to poukazujem.
Viktoria Na tej fotke v saku a károvanej kravate vyzeráš ako predseda klubu krížovkárov, kto a kde ťa oblieka?

Peter Batthyány :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))) Áno, máš pravdu. Pre tvoju informáciu, toto oblečenie mi vybrala kostýmérka, keďže je z predstavenia Kolaps, kde stvárňujem koučera z malého mesta. Prídi sa pozrieť, tam pochopíš prečo tá károvaná kravata a sako :-)). Som šťastný, že kostým splnil svoju úlohu 🙂
lubka dobrý deň, som Vašou veľkou obdivovateľkou, rada si Vás pozriem v telke. chcem sa spýtať ako trávite voľný čas a aké ženy sa Vám páčia? prajem veľa úspechov.

Peter Batthyány Čo sa týka tých žien, musím priznať, že mám rád inteligentné ženy. Lebo si myslím, že s takou ženou nemôže byť život nudný. Nemám rád prvoplánovú krásu.
Jana Každý z nás o niečom sníva. Aký by bol váš vysnený deň? 😀

Peter Batthyány Vysnený deň? Prežil som mnoho krásnych a vysnených dní. A pevne dúfam, že ich ešte niekoľko zažijem.
Helena Radšej bravčové s knedlou alebo tofu s rukolou? :o)

Peter Batthyány Najprv tofu s rukolou, potom bravčové s knedľou, potom rybu, hydinu, ale všetko polovičnú porciu :-)))
Jana Komik je asi najťažšia profesia v herectve. Rozosmiať ľudí rôznych názorov je ťažké. Nechceli by ste sa venovať radšej inej časti ako komédii?

Peter Batthyány Ja som si v živote nikdy nevyberal tú ľahšiu cestu. Čoho dôkazom je aj to, že sa venujem humoru. Často je aj pre mňa humor obrovským liekom na moju dušu. A keď stretnem takého človeka, ktorý ma rozosmeje, tak ďakujem vyššej moci za neho
Stanka Ktora zena v slovenskom showbiznise je podla teba najviac sexi???

Peter Batthyány Samozrejme, že ich je viac. Ale nechcem menovať, aby som niekoho nevynechal 🙂
Zuzu Máte nejaký cieľ, aké ocenenie dosiahnuť? Vo filme alebo divadle?

Peter Batthyány Zahrať si v nejakej dobrej slovenskej komédii, ktorá by mohla Európe a svetu ukázať našu slovenskú mentalitu a krásy nášho Slovenska 🙂
johny nazdar, len malicka otazocka 🙂 zo vsetkych postav co si kedy hral, ktora ti najviac prirastla k srdcu a ktora sa ti najviac podoba? dik za odpoved

Peter Batthyány Ahoj, všetky postavy mám rovnako rád, pretože do všetkých som dal kus seba. Takže ťažko povedať.
Mirka Vysnená dovolenka ? Už ste na nej boli?

Peter Batthyány Nie, nebol som ešte. Mojou vysnenou dovolenkou je hrať pol roka golf na rôznych ihriskách v Európe. Pýtali ste sa na vysnenú, tak toto by bola ona. To je sen, čo? :-)))
Alfred Čím chcete byť až budete veľký? Teraz myslím na divadelné úlohy .-))))

Peter Batthyány Dobrá otázka. Chcel by som dostať rolu, kde by som ľuďom opäť mohol ponúknuť smiech a pri čom by mohli zabudnúť na všetky svoje každodenné starosti.
Myhal Peter ešte hráte golf??? Aký máte aktuálne HCP???

Peter Batthyány Priznám sa, golf je ďalšia oddychová činnosť, ktorú mám veľmi rád, pretože sa tam stretávam s ľuďmi, ktorí si chcú rovnako ako ja oddýchnuť od svojich starostí, a tak je potom deň plný krásnych zážitkov. Čo sa týka handicapu, neberiem to až tak vážne, ale ak to chcete vedieť, môj handicap je 17,2
Petra Kde sa daju najst nejake informacie o vasom novom predstaveni?

Peter Batthyány Milá Petra, o našom novom predstavení Kolaps sa môžeš viac dozvedieť na našej stránke www.kolaps.me.
Michaela Dobrý deň prajem, mňa by zaujímalo, či sa ešte pán Batthyány venuje aj tancu? Dodnes dnes si spomínam na reklamu jedných nemenovaných chipsov, kde ste zohral hlavnú úlohu 🙂 Ďakujem za odpoveď, s pozdravom Miška

Peter Batthyány Milá Miška, ja urobím pre vás čokoľvek. A čo vy? :-))) áno, venujem sa tancu, samozrejme.
Veronika Dobrý deň prajem, nedávno som mala možnosť prostredníctvom jedného ženského časopisu „zoznámiť“ sa s Vašou dcérou, okrem toho, že je skutočne veľmi pekná mladá slečna, má aj ona tendencie ísť vo Vašich šlapajách? Ďakujem za odpoveď a prajem veľa úspechov!

Peter Batthyány Máte pravdu, moja dcéra je veľmi pekná a nadaná.
Denisa Ako relaxujete? Tancujete, beháte, alebo sa len tak vyvaľujete pred telkou? A čo tam pozeráte? To ma teda zaujíma, lebo nájsť tam niečo poriadne, je zázrak!

Peter Batthyány ako oddychujem? áno, sedím :-). Pri Malom Dunaji a sledujem ako beží čas a tečie rieka. Zistil som, že u mňa to je v sledovanosti na prvom mieste. Čo sa týka médií, všetci veľmi dobre vieme, že je to jeden veľký biznis. Ja neviem, kto z toho má najviac.
Majka Dobrý deň, chcem sa spýtať, či ste sa už stretli vo vašom okolí, respektíve priamo vy s ľudskou závisťou. Ak áno, ako ste sa s tým vysporiadali?

Peter Batthyány Toto je dobrá otázka… ľudská závisť je neskutočná. Ako keby sme mali byť na tomto svete večne. Ale keď si to človek uvedomí, zistí, aspoň tak to ja chápem, že život akoby sa skladal z troch sekúnd. Dve už máme odžité všetci. A tá jedna sekunda nevieme, koľko bude trvať a aká bude dlhá. A my si tu závidíme. Neviem, čo na to povedať.
Gabo Máš kamošov medzi tzv. mafiánmi?

Peter Batthyány Poznám veľa ľudí, ale nálepku mafián by som si nedovolil dať nikomu, pretože netuším, kto z nich by mohol byť mafiánom.
Veronika Kde vás okrem divadla najbližšie uvidíme? Chystáte niečo seriálové? Na čo sa môžeme tešiť?

Peter Batthyány Samozrejme, ponuky sú rôzne, ale vyberám si. Ale najradšej by som bol, keby sa predstavenie Kolaps časom stalo aj seriálom, pretože má na to potenciál. Rovnako to bolo aj s Mafstory. Najskôr bolo totiž tiež len divadelné predstavenie.
Izabella Viem že máte dve deti, jednu dcéru, tá už je asi skoro dospelá a syna, ten je tiež umelecky nadaný? Je viac po manželke, alebo veselý po vás?

Peter Batthyány Dcéra má Petra má už 19 rokov a syn Matúš 15. Čo sa týka syna, celý jeho fór spočíva v tom, že sa snaží byť vážnejší ako v skutočnosti je, a práve z toho potom vzniká jeden veľký fór. Ale už si zahral aj v životopisnom filme o Mariánovi Vargovi, kde stvárnil jeho samého v detstve.
Peter Všetci ťa máme zaradeného v polohe „Banán“, aký si tz vlastne v súkromí? Moc sa o tebe nedozvieme, iba keď sa to ani moc nehodí…(:))

Peter Batthyány Mne sa zase nehodí, že ma ľudia poznajú len v polohe „Banán“ :-))). Možno práve preto, keby si ma poznal v súkromí, pochopil by si, že všetko je podvod, len mlieko je voda :-).
Zinka Perfektne tancuješ, ako a kde si sa to naučil? Rád tancuješ aj len tak, bez scénára?

Peter Batthyány Áno, rád tancujem. Ale nie vždy sa mi chce. Keď je na to dôvod a nálada, tak si zatancujem.
Kika Ahoj Peto, budes opat vystupovat v nejakom televiznom seriali?

Peter Batthyány Ja néééévim :-). Teraz robím kaučera v predstavení Kolaps, prídi, budem rád.
MiluskaMilka Dobry den, bola som na vasom predstaveni Kolaps, fakt som sa super nasmiala. Hlavne ako ste hrali rozne typy zien. Ako to, ze ich dobre poznate? Ako keby ste to zazili na vlastnej kozi…

Peter Batthyány :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Som rád, že ste sa na našom koučingu zabavili. A čo sa týka tých žien, ako ste mali možnosť vidieť, môj kolega Roman Fratrič ich pekne zadelil do rôznych „extrémistických“ skupín. Tak to sa mi už potom ľahko hralo :-).
Roland Ahoj Banán, kedy ťa zase uvidíme v telke?

Peter Batthyány Ja nevím :-)))
Petulka Dobry den, ake su vase plany na leto? vraj chodite na ryby. My s priatelom sme tiez rybari. Kam najradsej chodite chytat?

Peter Batthyány Ja veľmi rád chodím s mojím kamarátom Dodom na ryby k Malému Dunaju. Ale kde, aj keby som vám to povedal, tak to nenájdete :-). Ale možno sa raz náhodou na rybách stretneme 🙂
Kaja Ako sa mate? Som vasa velka fanynka. Ake je vase najoblubenejsie jedlo? Mozno by som vam mohla nieco dobre uvarit… :-)))

Peter Batthyány Veľmi pekne vám ďakujem, verte, že ma to milo potešilo :-). Dúfam, že sa váš priateľ či manžel nebude hnevať a isto iste ocení vašu kuchyňu. Ale aby som odpovedal na vašu otázku, nie som vyberavý. A dá sa povedať, že zjem skoro všetko.
Miriam Prajem krásny deň. Rada som pozerala Mafstory, hlavne kvôli Banánovi a tete Márgit. To, čo sa teraz vysiela v televízii sa nedá pozerať. Mama ožeň ma, Bučkovci a podobne. Suterén televíznej zábavy, ktorá je postavená na jednoduchých ľuďoch a nemá to žiadnu hodnotu. Čo si myslíte, prečo televízie nahrádzajú kvalitné seriály za takýto brak?

Peter Batthyány Ak sa chcete zabaviť, príďte na predstavenie Kolaps, kde vám na túto otázku ako koučeri, motivátori a tréneri šťastia radi poradíme :-). A nie, že sa budete smiať :-)))
Andrea Dobrý deň, čo si myslíte o slovenskom šoubiznise? Vy sa moc na „smotánkovských“ akciách neukazujete. Nebaví vás to?

Peter Batthyány Myslím si o ňom, že je to viac šou ako biznis :-). a čo sa týka tých spoločenských akcií, keď mám trochu voľného času, radšej som s rodinou, priateľmi alebo v prírode. Hádam som tým nikoho neurazil 🙂
Zuzana Máte nejakú vysnenú rolu ktorú by ste si chceli zahrať?

Peter Batthyány Od herca to znie možno trošku čudne, ale ani nie.
Lenka Ste výborný komik. Ste komik aj v súkromí? Alebo máte v rodine iného komika?

Peter Batthyány V spoločnosti priateľov sa samozrejme rád bavím. A v rodine je najlepším komikom môj syn Matúš.
Miška Aká je vaša obľúbená relácia?

Peter Batthyány Keď už mám trochu času, rád si pozriem prírodopisné kanály. A keďže som veľkým fanúšikom golfu, tak veľmi často je na mojej obrazovke zapnutý Golf Channel.
Kaťa Pekný deň prajem. Máte nejaký herecký idol ?

Peter Batthyány Áno, samozrejme. Je ich viac. Ale čo sa týka francúzskej kinematografie, možno sa budete čudovať, ale pre mňa je takým skutočným idolom Jean Paul Belmondo. Večne usmiaty, šibal a veľmi dobrý herec. Zo slovenskej klasiky sa aj bojím spomenúť jedno meno, pretože ich bolo viac. A všetci boli úžasní, ďakujem im za to, ale už nie sú medzi nami.
Jana Ste aj v súkromí iniciátorom humoru a smiechu, alebo doma si od toho „oddýchnete“ a máte radše j tich. Moc si to neviem predstaviť… 🙂

Peter Batthyány Ako povedal jeden francúzsky herec… Keď herec hrá na pódiu, tak oddychuje. A keď je doma a tvrdí, že oddychuje, tak rozmýšľa. Takže neviem kedy v skutočnosti ma viac opúšťam ja svoju prácu 🙂
Irena Počula som, že máte šľachtický pôvod, ako to ovplyvnilo váš život? Manželka to oceňuje? Myslím , samozrejme, či sa k nej správate ako šľachtic k svojej dáme? 🙂

Peter Batthyány Pôvod mám, za to nemôžem :-). To som si nevybral a s tým som sa narodil :-))). Ale nemyslite si, že sú to nejaké výhody. Skôr by som chcel povedať, že sa jedná o ďaleko viac zodpovednosti. Lebo titul za čokoľvek v živote sa nedáva len tak. V prvom rade za zásluhy. A ja sa o to ešte iba snažím. A či to oceňuje moja manželka? Na to sa treba spýtať jej. Dúfam, že áno 🙂
Šaňo Dnes už nie je až také „In“ byť mafiánom, alebo sa tak tváriť… napriek tomu, je táto téma stále obľúbená. Si pripravený na novú postavu, možno politik či lobista?

Peter Batthyány :-DDDD správna pripomienka, Šaňo. Práve pre toto, čo si spomenul, sme sa rozhodli, ja a môj kolega Roman Fratrič, že budeme stvárňovať dvoch koučerov, motivátorov a trénerov vášho šťastia v dnešnej dobe. Názov nášho predstavenia znie takto: KOLAPS!!! 🙂
simona Neviem si vás predstaviť v nejakej vážnej postave. Dúfam, že to nie je niečo, úplne mimo vášho zmyslu pre humor?!

Peter Batthyány Charakterné role sú častokrát zaujímavé, ale ja osobne si myslím, že nie sú tak ťažké stvárňovať, ako robiť humor. Každý z nás má minimálne v domácnosti nejakú malú tragédiu, a tak ani rozplakať publikum nie je problém. Ale po tom všetkom, čo som spomenul, skúste niekoho rozosmiať. Tak sa pýtam, čo myslíte? Čo je ťažšie?