Perfektné sako

Sú kúsky oblečenia, ktoré výraznejšie podliehajú módnym trendom a naopak sú stálice, ktoré svoju významnú úlohu pri tvorbe vášho zovňajšku nikdy nestratia. Do takejto kategórie určite patria little black dress, čierne lodičky, sukňa nad kolená a povedzme pohodlné džínsy. A samozrejme dobre padnúce sako.

Športové

Výhodou saka je, že nech sa chystáte na akúkoľvek príležitosť, sakom určite nič nepokazíte. Hodí sa ako k elegantným večerným šatám, tak aj k nohaviciam alebo rifliam a teniskám.

Samozrejme aj v tomto prípade je potrebné správne si vybrať, nielen strih, ale aj farbu, prípadne vzor. K športovejšiemu oblečeniu sa hodí skôr dlhšie sako, ktoré zakrýva pás. V tomto prípade môže byť zdobené vačkami so zipsom, povolené sú aj aplikácie v podobe nášiviek na ramenách alebo chlopni saka. Veľmi trendy a retro pôsobia nášivky na lakťoch.

 

Večerné

K večerným šatám je vhodné krátke sako, ktoré môže končiť v úrovni pása alebo nad ním. Záleží od typu šiat, ak sú jednoduché môžeme zvoliť výraznejšie extravagantnejšie sako alebo naopak, ak máme výrazné šaty, potom by malo byť sako celkom jednoduché, jednofarebné, najlepšie čierne alebo biele.  Aktuálnym trendom sú saká s flitrami, ktoré oživia každý outfit. Elegantné sako nemusí mať zapínanie, ak áno tak len na jeden gombík alebo skrytý patent.

Na výber látky by sme si tu mali dať väčší pozor, mala by byť luxusná, hladká a sako by malo byť veľmi kvalitne ušité, aby nám sadlo presne na ramená.

 

Univerzálne

Sako je mimoriadne vhodný kus oblečenia do práce, pretože pôsobí veľmi decentne a elegantne. Mať jedno v čiernej farbe je doslova nevyhnutnosť. Hodí sa k akémukoľvek vzoru šiat a k akejkoľvek dĺžke, či strihu. Opäť sa potvrdzuje staré známe- v jednoduchosti je krása. Čím jednoduchší bude mať sako strih, tým bude univerzálnejšie.  Ak chcete svoj look oživiť siahnite po žiarivých farbách oranžovej, červenej, modrej alebo zelenej.

 

 

Zdroj: www.aliexpress.com, www.honeybuy.com, www.stylehive.com, www.aliexpress.com, eletesegyeb.blogspot.com, www.squidoo.com, www.yoox.com, allwomenstalk.com, www.ioffer.com