PENAM oslávil Svetový deň chleba tretím rekordom – obrím obloženým chlebíkom

PENAM oslávil Svetový deň chleba tretím rekordom

V poradí už tretím rekordom oslávili  nitrianski pekári zo spoločnosti PENAM SLOVAKIA  tohtoročný Svetový deň chleba, ktorý pripadá na 16. októbra.  Po 36 kg bochníku chleba a 35 kg chlebovej torte tentoraz pripravili najväčší obložený chlebík s hmotnosťou 56 kg, dlhý 241 cm a široký  84 cm.
Aj týmto rekordom chceli pripomenúť tradíciu slovenského chleba, ktorý nesmie chýbať na našom stole. Pekári z PENAM SLOVAKIA ho ročne upečú viac ako 24 miliónov kusov!

Opäť Svetový deň chleba  – opäť rekord. Nitrianski pekárski rekordéri takto oslavujú svoj sviatok už tretí rok.  Na príprave najväčšieho obloženého chlebíka na Slovensku pracoval tím  pod vedením Alžbety Kossúthovej. Pekári na to použili  21,4 kg múky,  420 g soli, 240 g droždia a 14,4 litrov vody. Cesto kyslo 70 minút a chlebík sa do chrumkava upiekol v peci za 75 minút.

Naši pekári pečú čerstvý chlieb a pečivo do slovenských domácností už desiaty rok. Svetový deň chleba sme sa opäť rozhodli osláviť  rekordom, ktorý je zároveň aj oslavou majstrovstva našich pekárov,“ hovorí Peter Živický, country manažér spoločnosti PENAM SLOVAKIA.  Rekordný obložený chlebík si tentoraz vychutnali sami pekári, aby tak oslávili svoj veľký sviatok. Ako sami skonštatovali – podaril sa na výbornú!

PENAM oslávil Svetový deň chleba tretím rekordom

Skupine PENAM SLOVAKIA sa za desaťročie tvrdej práce  podarilo vybudovať pozíciu jedného z najväčších zamestnávateľov v oblasti pekárskej výroby na slovenskom  trhu. S piatimi  pekárňami a štyrmi mlynmi dáva prácu dovedna 1 300 ľuďom – počas desiatich rokov existencie ich počet narástol o 10 %. Výroba chleba za ten čas vzrástla o 56 %, výroba obľúbených rožkov o 11 %. Do modernizácie mlynov a pekární za toto obdobie investovali viac ako 6,5 mil. €.  Skupina patrí do koncernu Agrofert.

V bohatej ponuke PENAM výrobkov nájdete rôzne druhy a typy  chleba, bežné i sladké pečivo, strúhanka, múky a špeciálne rady ako FIT deň, Exclusive a najnovšie i rada Natur. Na pečenie produktov používajú výlučne múku z vlastných slovenských mlynov.

PENAM oslávil Svetový deň chleba tretím rekordom