Paulo Coelho: Rukopis z Akkry

„Netráp sa pre krásu, je pominuteľná a povrchná,“píše vo svojej novinke Paulo Coelho, jeden z najvplyvnejších a najpredávanejších spisovateľov na svete. Rukopis z Akkry je plný zaujímavých a inšpiratívnych myšlienok, ktoré nútia zamyslieť sa a občas aj prehodnotiť pohľad na svet a ľudí naokolo.

Pred bránami Jeruzalema stoja vojská križiakov, ktoré ho chcú zrovnať so zemou. V predvečer útoku sa na nádvorí, kde pred tisíc rokmi rímsky prefekt Pilát Pontský vydal Ježiša davu, aby ho ukrižovali, objaví muž menom Kopta, aby prehovoril k moslimom, i kresťanom. Všetci očakávajú prednášku, ako sa pripraviť na boj a krviprelievanie, alebo vyjednať mier…no Kopta ich prekvapí.

Začne hovoriť o tom, ako v živote nájsť múdrosť a riadiť sa morálkou; ako prekonávať prekážky a odpovedať na výzvy. Snaží sa prítomných presvedčiť, že skutočné poznanie je ukryté v prežitých láskach, utrpených stratách, vo chvíľach beznádeje i víťazstiev a v každodennom spolunažívaní s nevyhnutnosťou smrti. „Môžu zničiť mesto, ale nepodarí sa im skoncovať s tým, čo nás naučilo,“ vyhlásil Kopta.

Rukopis z Akkry od Paula Coelha je plný podobenstiev. Odkrývajú nám veci, na ktoré sme už zabudli a prehliadame ich, hoci sú také zrejmé. Otvárajú oči a vedú nás k zamysleniu sa nad našimi zásadami a ľudskosťou. Začnite čítať Rukopis z Akkry hneď teraz na BUX.sk.

Pozrite si VIDEO k novinke Rukopis z Akkry

https://youtu.be/Pz0gh75tU8I