Päť slovenských autoriek, jeden napínavý romantický triler

Azaelov pád je kniha, ktorá vznikla veľmi unikátnym spôsobom a takýto knižný projekt na Slovensku doposiaľ nemáme.

 

Počas prvej vlny pandémie sa spojilo päť slovenských etablovaných autoriek, ktoré sa rozhodli písať príbeh ako autorskú štafetu, bez osnovy, len na základe interaktívnych indícií od svojich fanúšikov. Autorky Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari a Baja Dolce (každá z nich má na konte minimálne jeden bestseller) píšu rôzne žánre, no nakoniec z projektu, ktorý bol len prvotnou zábavkou, vznikol projekt vážny a pretavil sa do reálnej knihy. Azaelov pád je romantický triler a na online platforme, kde sa predtým zverejňoval, mal cez 20 tisíc prečítaní.

Anotácia knihy:
Rosalie nikdy netúžila zachraňovať svet. Sebastian nikdy nechcel byť tajným agentom. Napriek tomu im osud obom rozdal iné karty.
Patologička Rosalie mala v živote iba jeden cieľ – pomáhať ľuďom z bezpečia svojho laboratória. Lenže keď prijme ponuku na utajený výskum, jej život sa otočí naruby. Podľa inštrukcií v obálke má nájsť tajomného architekta Sebastiana. Charizmatický muž jej však odhalí sprisahanie, na ktorom sa údajne podieľa aj ona.
Rosalie a Sebastian pomyselne stoja na opačných stranách brehu, no ťahá ich k sebe silná príťažlivosť. Ak chcú ochrániť nevinných a svoju rodinu, musia spojiť sily. Môže Rosalie dôverovať neznámemu spojencovi? Smrtiaci Azael rozprestiera krídla. Preteky o čas sa začínajú…

Zdroj: Buzgošová