Päť pilierov francúzskeho šarmu

Francúzsko…kto by ho nemiloval? Nádherná história, skvelé víno, bohémsky štýl života, skvostný jazyk. Francúzi…kto by ich nemiloval? Dokonalý gentlemani, vždy perfektne upravení, sčítaní a rozhľadení. Francúzsky…kto by ich nemiloval? Takmer žiadny make-up, oblečené akoby pri výbere jednotlivých kúskov hrala hlavnú úlohu náhoda a predsa! Vždy dokonalé. Čím to je?

Staré známe – v jednoduchosti je krása

Základným prvkom šatníku Francúziek je jednoduchá paleta- čierna, biela, béžová, hnedá a modrá. Druhým krokom sú doplnky v pestrých farbách a vzoroch. Ale nikdy nie masívne a okázalé kúsky. Týmto eliminujú vznik módneho faux pas na minimálnu možnú mieru.

 

Uhladenosť sa nenosí

Väčšina Francúzok nosí stále rozpustené vlasy a vypadajú ako keby práve vstali z postele. Pokiaľ aj vy chcete dosiahnuť takýto výsledok použite nejaký z prípravkov pre beach look. Alebo nechajte vlasy preschnúť len tak ako ich Pán Boh stvoril.

 

Riaďte sa sami sebou

zabudnite na módne trendy alebo ich aspoň z recyklujte podľa vlastných predstáv. Vyberajte podľa toho v čom sa vy sama cítite dobre, sexy, pohodlne, vyzývavo, v pohode.

 

 

Minimalizmus

Ten by mal zavládnuť nielen v šatníku, ale aj na vaŠej tvári. Radšej investujte do kvalitného make-upu, ktorý dokonale zjednotí vašu pleť. Potom stačí už len maskara a samozrejme neodmysliteľný červený rúž alebo lesk

 

Na nízkej nohe

Francúzsky sa v prvom rade obliekajú kvôli sebe. Preto sa nenútia do niečoho čo im je nepohodlné. Napríklad topánky na vysokom podpätku. Pohodlné kožené mokasíny alebo topánky na nízkom opätku sú trefou do čierneho.

 

Zdroj: www.therestylist.com, www.mamamia.com.au , www.thestyleceleb.com, www.marieclaire.co.uk, makeupandbeauty.com, imgarcade.com , iheartfashionny.blogspot.com , pixgood.com, www.anneofcarversville.com