Päť aspektov toho, že ste si vo vzťahu neistá

Niektoré vzťahy sú skutočne vyhradené pre realizovanie ďalších krokov do budúcnosti. Svedčí o tom fakt, že i napriek rôznym prekážkam i názorom si muž i žena vo vzťahu vyhovujú. Základom je aj fakt, že sú si istí, že je to najlepšie, čo ich mohlo postrehnúť. Ktoré postoje zo strany ženy (alebo muža) napovedajú, že s tou istotou to nie je až také ružové?

Ak si spoločne neplánujete

Vážnosť vzťahu je založená aj od pohľadu do budúcnosti. Nemusí ísť zákonite o plány na svadbu, keď ste spolu mesiac, ale minimálne o spoločné plánovanie dní, víkendov a dovoleniek. Je to signál toho, že chcete čas tráviť spolu. Pokiaľ plánujete všetko bez vášho partnera, zrejme sa neviete zmieriť s tým, že vo dvojici sú už iné priority, alebo skrátka nemáte chuť tráviť voľný čas s partnerom. Aj to môže byť signál toho, že si ním nie ste istá. Ak nemáte predstavu o vývoji vášho vzťahu, ak sa vôbec nevidíte o niekoľko mesiacov či rokov bo boku súčasného partnera, je zbytočné byť vo vzťahu, z ktorého sa netešíte. Možno potrebujete svoju dávku nezávislosti a možno to skrátka nie je ten pravý.

Ak vám všetko prekáža

Začiatok vzťahu je vždy ideálny, svojho partnera obdivujete vo všetkom, čo robí a s očarením počúvate všetko, o čom rozpráva. Čo v prípade, že sa to zmení a začne vám na ňom všetko prekážať? Každý sa časom vyfarbí a ukáže v tom správnom svetle. Ak sa vám partner prestáva páčiť v názoroch alebo sa vám nepáči, ako pristupuje k chodu domácnosti, je to signál toho, že po svojom boku len tak niekoho nestrpíte. Keď máte pocit, že vás váš vzťah vyčerpáva, pretože sa veci vyvinuli úplne inak, možno treba na vzťahu len zapracovať a povedať si veci, ktoré vám prekážajú. Ak sa k tomu nahromadí nedostatok lásky, ktorý začínate pociťovať, pravdepodobne je to začiatok konca. Všetko sa ale dá, ak sa chce.

Ak nemáte potrebu zoznámiť ho s rodičmi a priateľmi

Nechcete ho zoznámiť so svojím okolím, pretože si nie ste istá, že je to už ten pravý? Máte pochybnosti, ako ho príjmu vaši známi? Ak o tom premýšľate, je to signál nedôvery, neúcty a pochybnosti, že sa váš vzťah posunie tým správnym smerom. Ak do svojho sveta nepustíte partnera, potom nečakajte pochopenie.

Ak si na pekné momenty či fakty neviete spomenúť

Zrealizovali ste spolu už niekoľko spoločných výletov a vy si z nich pamätáte len málo? Povedali ste si krásne slová, no neviete ich už ani zopakovať? Pokiaľ by vám na vzťahu záležalo, vo vašom podvedomí by ste zrejme objavili dôkazy lásky, no akosi v ňom zostali hlboko.

Ak o ňom nehovoríte

V spoločnosti žien je normálne, ak sa spomenú partneri a zážitky s nimi. No keď príde rad na vás, poviete len pár bezduchých viet, pretože ani nemáte čo? Oči sa vám pri jeho mene nerozžiaria a nedvihnú sa kútiky úst? Odpoveď je jednoduchá- nemáte záujem, pochybujete, trpíte nedostatkom lásky z jeho strany alebo ste čakali na niekoho iného.

Dobrá správa je, že na každom vzťahu sa dá pracovať a pokiaľ odstránite komunikačnú bariéru, nemusí to byť strata času.

Foto: http://eju.tv/2014/01/los-peores-momentos-para-terminar-una-relacin/

Päť aspektov toho, že ste si vo vzťahu neistá