Parížanky ohromujú svojim vkusom aj v lete: Aké kúsky si zaobstarať do šatníka, aby ste boli chic?

Čipkované kúsky

Čipka k Parížankám jednoducho patrí. Dobre vedia, že zdôrazní ich krásu a outfit povýši na úplne inú úroveň. Čipkované kúsky nosia aj na bežný deň, nešetria si ich na špeciálne príležitosti. Ak teda máte v šatníku čipkované šaty, ktoré si „šetríte“ na lepšiu príležitosť, neváhajte si ich hneď obliecť! Alebo siahnite po rafinovanom čipkovanom tope, či blúzke.

Netradičný korzet

Parížanky sú známe svojim citom pre módu a zmyslom pre detail. Casual outfity nechávajú na dne šatníka a vyberajú také kúsky, ktoré v nich prebudia ženskosť. Takým kúskom je určite aj korzet, ktorý sa bude v uliciach Paríža toto leto pravidelne objavovať. Čo však ku korzetu? Sukňa v áčkovom strihu extravagantný korzet zjemní, no nohavice v štýle cullotes z vás urobia čistokrvnú Parížanku!

Pásiky sú in

Aká by to bola francúzska móda, ak by v nej chýbali pásiky. Tie sú pre Parížanky už roky poznávacím znamením a inak tomu nie je ani toto leto. Šaty, či sukňu s prúžkami si musíte zaobstarať! Vynosíte ich totiž celé leto.

Saténová nádhera

Výber materiálov zohráva v outfite oveľa väčšiu rolu, ako si myslíme. Sukňa, ktorá je z bavlny neurazí, no ak by sme rovnakú sukňu zvolili v saténovej verzii, hneď máme štýlový kúsok hodný prehliadkových mól. Preto ak chcete vyzerať ako Parížanka, siahnite po saténových kúskoch. Pôsobia luxusne a navyše príjemne chladia!

 

V duchu minimalizmu

Niekedy postačia jednoduché línie, nevýrazné farby a základné kúsky, aby ste sa stali hviezdou parížskych ulíc! Aj Parížanky sa totiž vracajú do sveta minimalizmu, ktorý je obrovským trendom v obliekaní! Zabudnite preto na prekombinované outfity, minimalizmus je in!

 

Text: Michaela Miňová,
Foto: unsplash.com, pinterest.com