Paris Fashion Week – mužská móda pre sezónu Jeseň/Zima 2022, Kenzo, Louis Vuitton , Loewe, Rick Owens, Y/Project

Týždeň mužskej módy Paris Fashion Week prebehol od 18. do 23. januára 2022, zatiaľ čo Londýn prehliadky zrušil. Priniesol prvú pánsku módnu šou Louis Vuitton bez jej umeleckého riaditeľa Virgila Abloha, ktorý zomrel v novembri 2021.

 

Kolekcie pre Jeseň/Zimu 2022-2023 predstavili dizajnéri väčšinou digitálne, no  Dior a Louis Vuitton sa predviedli aj na móle.

KENZO
Japonský návrhár Nigo debutoval pre Kenzo pred búrlivým davom vrátane Kanye Westa a Pharrella Williamsa.

Kolekcia obsahovala štylistické odkazy na rok 1970 (rok založenia značky Kenzom Takadom) vo forme výšiviek a nášiviek na baretkách a univerzitných bundách, japonské pracované odevy a motívy kimono, úplety a  logo značky na kravatách a sponách na opasku.

Modely s bezpohlavnou identitou boli kockované, vzorované a farebné.

LOUIS VUITTON
Virgil bol tu , nieslo sa poslednou veľkolepou šou zosnulého Virgila Abloha pre Louis Vuitton. Kolekcia ako zo sna sa pohrávala s popismi a náznakmi Abloha počas jeho 3 a pol roka práce v značke.

Nechýbali sukne pre mužov, kvetinové motívy a veľkolepé finále s čipkou a bielymi krídlami a klobúkmi. Dizanér Abloh zmenil módu a jeho odkaz bude ďalekosiahly. Jeho motto znie: Aj ty to dokážeš!“.

LOEWE
Jonathan Anderson sa inšpiroval tým, čo vidíme každý deň – spodky, džínsové mikrošortky, sveter v rukavici a sveter s kľúčovou dierkou v tvare srdca odhaľujúci bradavku,  kabáty s prvkami LED podsvietenia, kukly v tvare srdca  sú odkazom na naše  vždy svietiace telefóny.

RICK OWENS
Avantgardná zábava u Ricka Owensa ako alternatíva k veľmi prísnej estetike obsahovala prilby inšpirované staroegyptskými artefaktmi so žiarovkami, kabáty s prehnanými ramenami, závratné opätky modeliek, kapucne ako kryty tváre na zips s drobnými výrezmi a tričká s nehanebnými nápismi.

Y/PROJECT
Kolekcia Glenna Martensa priniesla množstvo ikonických potlačí tela trompe l’oeil , nahé bodycon topy z archívu legendárneho dizajnéra Jeana Paula Gaultiera.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: getty images, Kenzo, Louis Vuitton, y/project, rick owens, loewe