Parfum, ideálny vianočný darček pre každú ženu

Zdroj foto: SimonVera / Shutterstock.com

Na sociálnych sieťach už začali niektoré ženy pridávať fotky zabalených darčekov na Vianoce. Na niekoho to môže pôsobiť stresujúco, pretože do Vianoc ostáva ešte viac ako mesiac, na druhej strane vie takáto fotka vyvolať odhodlanie kúpiť darčeky skôr a nenechávať to na poslednú chvíľu.

 

V dnešnom článku vám predstavíme darček, ktorý zaručene poteší každú ženu – atraktívny dámsky parfum.

 

Ideálny darček pre sebavedomie ženy

Známy módny návrhár Christian Dior povedal: „Parfum napovie o žene viac než jej rukopis.“ Ak dáte žene správny parfum, vďaka ktorému sa bude cítiť sebavedome, uvidíte, ako vám začne kvitnúť pred očami. Dámske parfémy predstavujú širokú škálu darčekových možností, medzi ktorými však musíte vybrať ten správny.

 

Ako vybrať vhodný parfum ako darček?

Najskôr si musíme uvedomiť, pre aké pohlavie idete parfum vyberať (dámsky alebo pánsky) a do úvahy vziať aj vekovú kategóriu obdarovanej osoby. Následne je potrebné rozhodnúť sa pre typ vône, viz. klasifikácia nižšie. Chcete obdarovať danú osobu parfumom, parfumovanou vodou alebo toaletnou vodou? Spoznajte rozdiel.

 

Klasifikácia vôní parfumov

Existuje niekoľko typov parfémov, ktoré sa líšia najmä tým, čo ich vôňa zvýrazňuje, resp. aký prvok dominuje. Na výber máte parfémy:

  • svieže – citrusové,
  • exotické – korenisté, ťažšie vône,
  • romantické – kvetinové, ľahké,
  • sladké – ovocné vône.

 

Preferovanými parfumami medzi ženami sú tie s ľahkou romantickou vôňou, kde dominuje aróma kvetov. Obsahovať môžu aj jemné tóny citrusových plodov.

Zdroj foto: Erhan Inga / Shutterstock.com

 

Parfum, parfumovaná voda alebo toaletná voda

Zamyslite sa, či máte záujem o parfém, parfémovanú vodu alebo toaletnú vodu. Rozdiel spočíva hlavne v podiele vonných zložiek. Podiel vonných zložiek parfumu je maximálne 30%, čo zároveň prestavuje najintenzívnejšie zastúpenie vonných zložiek vôbec. Pri parfumovanej vode je tento podiel maximálne 15%, no a pri toaletnej vode tvoria vonné zložky maximálne 8%. Sú teda najvhodnejšia na bežné denné nosenie.

Rovnako ako pri iných výrobkoch, napríklad slúchadlá, hodinky, doplnky a iné, si všímajte recenzie na internete alebo sa spýtajte priamo predajcov. Niektoré bestsellery nie sú bestsellermi len tak nadarmo. Kúpte parfém, zabaľte ho do pekného papiera a tešte sa reakciu ženy, ktorá ho ostane. Tento typ prezentu je totiž vhodný pre ženy v akomkoľvek veku – dospievajúce dcéry, milujúce matky alebo starostlivé babičky.