Pár trikov, aby bola krásna

Krásna pleť si vyžaduje starostlivosť. A tak neustále hľadáme a používame najkvalitnejšie krémy, najlepšie masky či najnovšie ošetrenia. Pijeme vodu, dopĺňame vitamíny, chodíme na masáže…

 

Zmeňme túto rutinu a zaveďte do života niečo nové. Drobné a príjemné zmeny, ktoré prospejú pleti i vnútornej pohode. S pravidelnou a dôkladnou starostlivosťou sa dopracujete k žiarivému úsmevu a rozžiarenej pokožke. Čo si pleť žiada?  

 

Dôkladné odličovanie

Odlíčenie je súčasťou starostlivosti o pleť. žiaľ, stále mnohé túto časť vynechávajú, a pritom krásnu pleť zaručuje len dôkladné a pravidelné odličovanie. Nie je dôležité len odstrániť mejkap, očné tiene a riasenku. Večerná čistiaca rutina by mala byť naozaj hĺbková. Okrem líčidiel sa  pleť potrebuje zbaviť aj odumretých kožných buniek a mazu, ktoré upchávajú póry a môžu spôsobovať vznik nepríjemných čiernych bodiek, akné či sivého tónu pleti. Po celom dni by malo byť samozrejmosťou pleť odlíčiť vatovými tampónmi s micelárnou vodou, pleťovým mliekom, odličovacím olejom alebo čistiacou emulziou.

Ak sa vám toho vidí priveľa, skúste zmeniť nudnú odličovaciu rutinu na príjemný relaxačný rituál. Doprajte si aj masáž, masku, zapáľte si k tomu sviečku, pustite príjemnú meditačnú hudbu, ktorá vám pomôže ukončiť náročný deň a pripraviť sa na tak dôležitú nočnú regeneráciu.

 

Tvárová joga 

Pre zdravý a žiarivý výzor sú dôležité nielen kvalitné krémy, ale aj rysovanie tvárových svalov. Niekto povie, že veľkým trendom je tvárová joga. Ale nie je to trend, je to nevyhnutná súčasť zachovania pravidelných čŕt a sviežosti v tvári.

Nepotrebujete botox, aby ste získali mladistvejšiu a pevnejšiu pleť s menším počtom vrások. To všetko môžete dosiahnuť tvárovou jogou. Pravidelné a cielené cvičenie tvárových svalov spevní pokožku a prirodzeným spôsobom vytvaruje aj kontúry. Tvár má svaly, ktoré potrebujú precvičovať, presne tak, ako svalstvo na zvyšku tela. Cvičenie sa naozaj oplatí, svaly sú viac tónované, pevné a elastické. Tvárové cvičenie sa považuje za prírodnú anti-aging procedúru. Okrem toho tvárová joga pomáha tiež vymazať stres a napätie z tváre. Potrebujete len čas, ktorý ste ochotné venovať sebe. Stačí dvadsať minút každý druhý deň a výsledky zaručene uvidíte. Na internete nájdete tisíce videí, ktoré vám pomôžu začať.

 Zdroj: -aka-