Pápež zmizol bez stopy! Kto je za tým?

Rezignácia pápeža šokovala a spustila lavínu rôznych špekulácií. A prekvapenia pokračujú – Svätý Otec bez stopy zmizol. Naposledy ho videli v Anjelskom hrade, z ktorého sa dostal s pomocou švajčiarskej gardy von. Tam ho už čakal šofér čierneho Alfa Romea 156 a odviezol na doteraz neznáme miesto. Odvtedy niet po ňom ani stopy a za zatvorenými dverami Apoštolského paláca zúri urputný zápas o moc…

Je neuveriteľné, ako sa podobajú skutočné udalosti na tie, ktoré sú v knihe Maria Giordana. Len pár dní pred prekvapivým odstúpením pápeža Benedikta XVI. vyšiel 1.digiromán na Slovensku Apokalypsa, ktorý je práve o nečakanom odstúpení pápeža a jeho následnom zmiznutí. Neuveriteľná podobnosť zaujala tisíce slovenských čitateľov, ktorí sa vrhli na konšpiračný triler…a občas stoja v nemom úžase.
Prečo pápež odstúpil v skutočnosti? Vydierali svätého Otca? Sú za tým exorcisti?
Alebo je za tým nečakaným krokom obava z ovládnutia Vatikánu antipápežom?

Majstrovsky napísaný triler Apokalypsa ponúka pútavý príbeh o tom, čo sa deje po odstúpení a zmiznutí pápeža. Veď jediné dobrovoľné odstúpenie sa uskutočnilo v roku 1294, vtedy odišiel pápež Celestín V. O to napínavejšie je teraz sledovať, ako dopadne rezignácia súčasného pápeža…a čo všeličo sa môže stať. V deň rezignácie Benedikta XVI. udrel do Svätopeterskej baziliky blesk…v knihe dokonca slávna bazilika ľahne popolom po ničivej explózii.

Triler zavedie čitateľa nielen do Vatikánu, ale aj do Himalájí, krátko do vesmíru, na ostrov Ile de la Cuivre v Stredozemnom mori, do Nemecka, Francúzska, či do Turkménska. Najväčšej obľube sa podľa komentárov a recenzií tešia u čitateľov rôzne efekty:
– zasnežený či krvou pofŕkaný displej
– trezor, do ktorého musíte zadať správnu kombináciu, aby ste mohli čítať ďalej
– efektné video waterboardingu hlavnej postavy románu, reportéra Petra Adama
– tajomné symboly, ktoré sa vám pri čítaní zjavujú na pozadí čítaného textu
– scéna v pápežovej osobnej knižnici, keď si na displeji „zapálite“ sviečku a pri nej čítate ďalšiu kapitolu
– pergamen v latinčine o záhadnom proroctve, ktorý si na displeji rozviniete a čítate
– zaujímavou funkciou je Inventár, do ktorého sa automaticky zaraďujú dokumenty a predmety, na ktoré čitateľ narazí pri čítaní.

Digiromán Apokalypsa odpovedá na mnohé otázky, špekulácie a je najmä vydareným konšpiračným trilerom, ktorý vás vďaka interaktívnym prvkom vtiahne do príbehu ako nikdy doteraz. Pri čítaní vás prekvapia rôzne krátke filmové zábery, zvukové efekty, ktoré sa objavujú úplne prirodzene pri otáčaní stránok. Triler má celkovo 13 epizód, prvé dve sú zadarmo na stiahnutie na www.digiroman.sk, dnes vyšla už 7.epizóda a román sa tak dostal do druhej polovice (epizódy vychádzajú vždy v pondelok a piatok).