Ovešajte sa striebrom

Strieborné a zlaté šperky skrývajú v sebe obrovskú silu. Dokážu spomaliť starnutie buniek, tíšia záchvaty hnevu, upokojujú nervový systém. Dokonca excelentne ničia vírusy a hoja rany.

 

Šperky zo striebra a zlata nielen očaria svojou krásou, ale prospievajú aj zdraviu a psychickej pohode. Podľa čínskej filozofie je človek zdravý a v harmónii vtedy, keď jeho ženský princíp (jin) a mužský princíp (jang) sú v rovnováhe. Jang symbolizuje deň, jeho planéta je Slnko a kov, ktorý mu prospieva, je zlato. Jin je obrazom noci, jeho planétou je Mesiac a kovom striebro. Aj preto k ženám patrí najmä striebro. Šperk zo striebra dokáže riešiť veľa malých aj veľkých zúfalstiev, ktoré nás trápia. Dokáže spomaliť starnutie buniek, upokojuje nervový systém a harmonizuje vnútorné orgány. Pomáha pri znižovaní horúčok a tehotné ženy zbavuje ranných nevoľností.

Striebro ničí zlo

Tradične sa používalo striebro pri hepatitíde, pri bolestiach hlavy, reumatických bolestiach, nevoľnosti, gastritíde, obezite a cukrovke. Strieborná spona na opasku vraj zlepšuje plodnosť. Striebro má však aj ďalšiu vynikajúcu vlastnosť. Pôsobí antibakteriálne a protizápalovo. Tí, čo radi nosia striebro, sú odolnejší proti vírusom a infekciám, tvrdia liečitelia. Ak sa vám to zdá na neuverenie, alebo máte problém veriť liečiteľom, azda vás presvedčia renomovaní lekári, ktorí liečia infekcie pomocou striebra. „Existuje len málo baktérií, ktoré sú odolné voči striebru,“  vysvetľuje hlavný dôvod využitia vzácneho kovu pri liečbe ťažko sa hojacich rán kožný lekár Tomáš Kopal. Najmä v chronickej rane sa vyskytuje obrovské množstvo baktérií a striebro je pre ne postrachom.  Túto vlastnosť striebra pozná ľudstvo už stáročia. Moderná medicína  ho zobrala na milosť pred dvedsiatimi rokmi. Dnes majú lekári aj pacienti k dispozícii špeciálne strieborné fólie a náplaste. Kedysi sa striebro doslova lialo na rany. Nestor slovenskej dermatológie profesor Jozef Buchvald spomína, že kedysi prikladali v nemocnici pacientom na rany staniol.

Strieborné strely

Už viac ako sto rokov skúmajú vedci využitie tzv. koloidného striebra. Potvrdilo sa, že častice čistého striebra, ktoré sú v ňom obsiahnuté, majú vynikajúce vlastnosti. Koloidné striebro dokáže vraj efektívne zničiť až niekoľko tisíc druhov choroboplodných mikroorganizmov. Medzi vedcami sa hovorí o tom, že častice striebra sa v organizme prejavujú ako strieborné strely, ktoré samé vyhľadávajú choroboplodné zárodky a priťahujú ich svojím opačným elektrickým nábojom. Majú totiž silný kladný náboj, zatiaľ čo väčšina choroboplodných zárodkov má náboj záporný. Strieborné strely dokážu liečiť také bakteriálne infekcie, ako je angína, hnačka, tuberkulóza, žalúdočné a črevné zápaly, nákazy stafylokokmi a streptokokmi, svrbenie konečníka, kožné infekcie lišajového typu, vredy. Poradia si aj s mykotickými a kvasinkovými infekciami, ako sú plesne na koži, nechtoch, nohách, pošvové mykózy, črevná a pľúcna kandidóza. Využívajú sa aj v liečbe lupienky a lupín. Koloidné striebro dezinfikuje kožu, mierni zápalové stavy a svrbenie.  Koloidné striebro zmierňuje vonkajšie prejavy akné a zároveň čistí organizmus vznútra, takže odstraňuje príčiny tejto choroby. Slovenskí kožní lekári si pochvaľujú striebro pri liečbe ťažko sa hojacich rán a popálenín. Koloidné striebro sa nanáša priamo na kožu pomocou obkladov, rozprašovačmi.

Na čo si dať pozor

Najmä na to, aké šperky nosíme v ušiach. Tam máme reflexné body všetkých orgánov. Dôležité je aj to, kde a od koho si šperky kupujeme. Mali by sme ich kupovať v klenotníctve, v ktorom cítime príjemnú atmosféru. Iba tak z nich budeme mať radosť a osoh.

Autor: Antónia