Otvorenie predajne ÚĽUV v Banskej Bystrici

thumbnail-otvorenie-predajne-uluv-v-banskej-bystrici-195958Do ulíc Banskej Bystrice sa po krátkej odmlke opäťvracia predajňa ÚĽUV. Ústredie ľudovej umeleckej výroby sa ju na základe dopytu zákazníkov rozhodlo prostredníctvom svojho Regionálneho centra remesiel v Banskej Bystrici otvoriť znovu. Oproti predošlej prevádzke príde ale aj k drobným vylepšeniam.

Okrem nového vzhľadu predajne sa rozšíri aj jej sortiment. Popri tradičných ľudových výrobkoch a produktoch slovenského dizajnu  nájde zákazník v sortimente aj remeselné pomôcky.

 

„Poslaním ÚĽUV-u v regiónoch je v prvom rade chrániť a uchovávať tradičné remeslá,“ hovorí Roman Malatinec, riaditeľ Regionálneho centra remesiel ÚĽUV v Banskej Bystrici a dodáva: „Pevne verím, že otvorenie predajne ÚĽUV s remeselnými pomôckami v Banskej Bystrici pomôže aspoň čiastočne pokryť dopyt, ktorý je v tomto regióne naozaj vysoký. Veríme, že výrobcom aspoň čiastočne uľahčíme prácu a tešíme sa na každého nového zákazníka“ uzatvára Malatinec.

 

Predajňu na Dolnej ulici 14 plánuje Ústredie ľudovej výroby otvoriť začiatkom apríla. Sortiment ľudovoumeleckých výrobkov bude Ústredie ľudovej umeleckej výroby postupne, s výsledkami zasadnutí výtvarnej komisie ÚĽUV, rozširovať. Chýbať samozrejme nebudú ani už spomínané remeselné pomôcky.

Remeselníci tu nájdu ťažko dostupné špecifické nástroje, ktoré potrebujú pre výkon svojej práce.

Bez názvu(222)