Otestujte sa, či spĺňate najdôležitejšie požiadavky na úspech v biznise

Zdroj obrázka: OPOLJA/Shutterstock.com

Chcete si založiť vlastnú spoločnosť? Plánujete byť svojim vlastným šéfom? Chýba vám však znalosť toho, čo presne potrebujete a čo musíte do detailov urobiť? Pokračujte v čítaní a odpovede na všetky dôležité otázky získate behom niekoľkých minút.

 

Zároveň sa môžete otestovať, či spĺňate najdôležitejšie požiadavky na to, aby ste uspeli v biznise?

Osobné kvality a predpoklady pre úspech v podnikaní

Skôr ako sa pustíte do formálnych a technických požiadaviek na založenie spoločnosti, chceli by sme najskôr poukázať na osobné požiadavky. Je dôležité vedieť, že najmä v počiatočnej fáze je potrebné investovať veľa (voľného) času do osobného rozvoja, aby bola cesta k samostatnej zárobkovej činnosti úspešná. Úspešné ukončenie vysokoškolského štúdia vypracovaním odbornej bakalárskej práce je ten najlepší začiatok, ktorý môžete pre seba a svoju kariéru urobiť.

Medzi najdôležitejšie charakterové vlastnosti zakladateľa patria ambície a odhodlanie, vodcovské kvality a finančné povedomie, silné komunikačné schopnosti a kreativita. K tomu si do balíka potrebných kvalít „pribaľte“ sebadisciplínu, sebavedomie, vyjednávacie schopnosti a zmysel pre zodpovednosť. Na internete existujú viaceré osobnostné testy a poradenské služby, ktoré vám ukážu, či ste podnikateľský typ a budete si vedieť poradiť aj s kompletným spracovaním miezd zamestnancov.

Nemusíte vedieť všetko

Ako zakladateľka nemusíte vedieť všetko. Pre spracovanie online účtovníctva a jednotlivé oblasti zodpovednosti v rámci vašej firmy alebo start-upu je vhodné získať odbornú podporu zvonku alebo vo forme šikovného a vzdelaného zamestnanca v tíme. Určite sa vám takéto riešenie vyplatí a ušetrí vám veľa starostí, peňazí i času!

Plný alebo čiastočný úväzok?

Prvým krokom je ujasniť si, či je váš start-up projekt na plný alebo čiastočný úväzok. Mnoho podnikateľov sa spočiatku rozhodne podnikať na čiastočný úväzok, čo môže byť výhodné najmä na začiatku, pretože založenie spoločnosti v začiatkoch často znamená viac výdavkov ako príjmov.

Toto finančné riziko sa znižuje, ak začínajúci podnikatelia stále dostávajú od svojho zamestnávateľa fixný plat. Nevýhodou samostatnej zárobkovej činnosti na čiastočný úväzok však môže byť, že založenie spoločnosti trvá dlhšie, ako je nevyhnutne potrebné.

Ak tieto veci zvládnete vzájomne a vhodne skombinovať a neohroziť tak váš súkromný život, mali by ste základné požiadavky na úspech v biznise spĺňať.

Zdroj obrázka: OPOLJA/Shutterstock.com