OSCAR 2021 – hviezdne outfity z červeného koberca

Po sezóne ocenení s haute couture róbami hviezd z umeleckého sveta a s provizórnymi červenými kobercami,  sú hviezdy späť v Hollywoode a prinášajú všetko pozlátko , ktoré očakávame od najväčšej noci v kalendári zábavy.

 

Už 93. ročník Oscarov pod režisérskou taktovkou Stevena Soderberha sa konal 25. apríla 2021 v historickej vlakovej stanici Union Station v Los Angeles.

Pozrite si dychberúce módne looky z  oscarového červeného koberca,  kde hviezdy predviedli okázalé a elegantné róby aj explóziu farieb.

 

AMANDA SEYFRIED

Amanda nominovaná na najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe pre Manka bola azda najlepšie oblečenou hviezdou. Zažiarila v dramatickej róbe od talianskeho dizajnéra Giorio Armani.

Šaty bez ramienok inšpirované kvetmi ibišteka boli pokračovaním Amandinej starej hollywoodskej klasiky, ktorá jej tak pristane.

 

CAREY MULLIGAN

Blondínka na červenom koberci doslova žiarila ako slnko v zlatom komplete z kolekcie Valentino Haute Couture, Jar / Leto 2021.  Široká sukňa a top posiate flitrami dokonale odrážali svetlo a zahanbovali aj sošku Oscara.

 

REGINA KING

Regina King zavítala tentokrát na Academy Awards ako režisérka filmu One Night In Miami, ktorý mal tri nominácie. V skvostnom modeli Louis Vuitton zdobenom kryštálmi s odvážnymi ramenami v štýle 80.rokov sa na červenom koberci predviedla ako dáma.

 

ZENDAYA

24-ročná speváčka a herečka oslnila krásnou postavou v šatách Valentino s klenotmi Bulgari v hodnote viac ako 6 miliónov dolárov.

 

MARIA BAKALOVA

Bulharská hviezda sa predviedla v princesovskej róbe Louis Vuitton zo 100 metrového tylu s  hlbokým výstrihom zdobeným diamantami.

Nominovaná najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe doplnila zdobený top  šperkami Moussajeff.

 

ANGELA BASSETT

Odhalené ramená a mašľový motív z organzy predviedla herečka Angela Bassett v pompéznych šatách od talianskej dizajnérky Alberta Ferretti.

 

VIOLA DAVIS

55-ročná americká herečka vyzerala nádherne v šatách Alexander McQueen.  Hviezda nominovaná na Oscara za herecké výkony v snímke Ma Rainey’s Black Bottom prekonala svoj vlastný rekord ako najnominovanejšia čierna herečka vôbec na udeľovaní Oscarov.

 

COLMAN DOMINGO

Aj muži vyzerali fantasticky a odviazali sa v modeloch žiarivých farieb. Colman Domingo prišiel vo fuchsiovom obleku Atelier Versace s flitrovými akcentami, zlatými klenotmi Davida Yurmana a v topánkach Christian Louboutin.

 

H.E.R.

Speváčka H.E.R  zavítala v overali Dundas s plášťom a kapucňou, vo fialových okuliaroch Bonnie Clyde a šperkoch Chopard a získala cenu za najlepšiu pôvodnú pieseň.

 

Zdroj obrázkov:  shutterstock, courtesy of Kwaku Alston, getty
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com