ORIGINALne, nielen na leto

Inšpirované babičkiným domácim  bazovým sirupom. Veď originálny nápoj si viete urobiť aj doma, na párty alebo na rodinnej oslave a nemusíte zháňať odborné pomôcky, špecializované obchody s exotickým ovocím či ingredienciami, a dokonca ani nepotrebujete špeciálne barmanské náčinie, či šejkre.

Otvorte chladničky a špajzky a nechajte sa inšpirovať našimi ORIGINAL tipmi s Karpatským brandy Original, ktoré  je vyrobené z kvalitného vínneho destilátu a vyzrieva v dubových sudoch. Je to svieže, mladé brandy, s nižším obsahom alkoholu. Osloví vás karamelovými tónmi v chuti a ľahkou ovocnou  vôňou s nádychom čokolády. Je skvelé na experimentovanie a objavovanie nových možností pri miešaní drinkov.

KBOriginal  BAZA
Do pohára s ľadom vložíte plátky citrónu, nalejete 50-60 ml Karpatského brandy Original (podľa chuti), dolejete približne 20-30 ml bazového sirupu, najlepšie domáceho a dolejete sódou. Na záver vložíte lístky alebo celú vetvičku mäty, ktoré pred tým jemne pomliaždite  medzi prstami.

PORADŇA domáceho barmana
A na záver  predsa len pár tipov zručností od profesionálneho barmana – pri príprave domácich drinkov sa vám budú hodiť ?

  • Použite na prípravu drinkov radšej celé kocky ľadu, lebo ľadová drť sa rýchlejšie roztopí a zriedi nápoj.
  • Ak je nápoj pre vás príliš sladký, vyrovnajte chute šťavou z limetky. Má jemnejšiu chuť ako citrón a má schopnosť prepojiť sa s inou chuťou. Citrón je výraznejší a preváži chuťou nad inými ingredienciami.
  • Domáci ľadový čaj si môžete pripraviť aj studeným procesom tak, že zalejte čaj studenou vodou a necháte pár hodín macerovať v chladničke.
  • Ak používate do drinkov bylinky, mätu, bazalku, medovku, rozmarín či iné, nezabudnite ich pred tým jemne oklepať, alebo pomliaždiť medzi prstami. Vôňa, šťava i chuť sa z nich uvoľní rýchlejšie a lepšie.
  • Na prípravu domácich drinkov používajte kvalitné a čerstvé suroviny, ovocie, ktoré nie je prezreté a príliš mäkké a uprednostnite prírodné 100% šťavy pred džúsmi z koncentrátu.

Viac zaujímavých inšpirácií, drinkov a receptov nájdete aj na www.karpatskebrandy.sk