Opulentná MET Gala

tento ročník MET Gala bola téma Camp

Newyorské metropolitné múzeum aj tento rok hostilo tie najznámejšie celebrity. Konal sa ďalší ročník MET Gala. Ako je zvykom, tento večierok má vždy svoju tému. Minulý rok sa hviezdy predstavili v kostýmoch na tému inšpirovanú symbolmi a odevmi spojenými s cirkvou. Tento rok ako keby organizátori zvolili úplný protipól. 

 

Gýč, gýč a gýč
Inšpiráciou pre tento ročník MET Gala bola téma Camp: Notes on fashion. Téma odkazuje na kultúru obliekania, ktorá bola inšpirovaná scénou drag queens, transvestitov a zhýralým životom, ktorý pulzoval v nočných kluboch po celom New Yorku. Aj z tohto dôvodu by ste na tohtoročnom MET Gala len ťažko hľadali vkusné róby. Práve naopak. Jedným z hlavných prvkov bol gýč.

 

Striptíz v priamom prenose
Lady Gaga už asi nedokáže ničím prekvapiť. Aj práve vďaka jej legendárnym kostýmom sa stala jednou z najžiarivejších hviezd šoubiznisu. A nesklamala ani na MET Gala. V tomto prípade však ani tak neohúrila svojim kostýmom, ale skôr tým, že si šaty vyzliekala a vlastne v priamom prenose predviedla striptíz. Postupne zo seba vyzliekla štyri kreácie, všetky od návrhára Brandona Maxwella. Jej vystúpenie bolo veľkolepé! Vo finále skončila v nohavičkách, podprsenke a pančuchách. Na nohách jej svietili kotníkové čižmy na gigantickej platforme.

 

Najlepší a najhorší
Ak je predlohou gýč tak ťažko hodnotiť, ktorá z rób bola najlepšia či najkrajšia. Ale predsa len. Mne osobne najviac imponuje model od značky Dior, ktorý predviedla Cara Delevinge. Ale zaujala určite aj Celine Dion v šatách od Oscar de la Renta či Kendall Jenner v róbe od Ateliéru Versace.

 

Zdroj: AVE
Foto: vogue.com