Omladnite pomocou jednoduchých trikov

Čas sa zastaviť síce nedá, no stačí niekoľko zmien v každodennom správaní a na našom výzore sa to pozitívne odrazí. Nemusíte investovať do drahých krémov alebo do plastiky, aby ste si udržali sviežosť a mladistvý výzor. Prečítajte si, aké nenáročné triky pomôžu vašej pokožke, vlasom a rukám.

 

Vlasy 

Pozor na styling
Každodenné natáčanie, fúkanie, žehlenie a iné úpravy vlasy poriadne namáhajú a časom ich poškodia. A unavené, polámané a rozštiepené vlasy bez lesku veru mladistvo nevyzerajú. Ak si chcete (alebo musíte) počas pracovného týždňa vlasy tepelne upravovať, doprajte im aspoň počas víkendu trochu odpočinku. Spravte si zábal alebo kúru, ktorá ich posilní.

Starajte sa aj o mokré vlasy
Jemné vlasy môžete poškodiť aj vtedy, keď sú mokré a to hlavne ich česaním. Práve mokré vlasy sú totiž najkrehkejšie a takto spôsobíte, že sa polámu. Platí to hlavne pre česanie kefou na vlasy.

 

Zuby

Nepríjemné tmavé škvrny
Biele a zdravé zuby patria k mladistvému výzoru. Škvrny od kávy, červeného vína, sójovej omáčky alebo čaju
im ale na atraktivite nepridajú. Nezabudnite teda na správnu a pravidelnú dentálnu hygienu a aj návštevu zubára, či dentálneho hygienika.

 

Pokožka

Aplikujte krém s UV filtrom
Odporúča sa každý deň. Podľa štúdie z roku 2013 v Annals of Internal Medicine vykazujú ľudia, ktorí denne aplikujú tieto krémy, menej výrazné príznaky starnutia pokožky. Odborníci radia investovať do krému, kde je UV filter aspoň 30 SPF (sun protection factor). Mali by ste ho používať, či vonku prší alebo svieti slnko

Spánok
Kvalitný spánok je alfou a omegou nielen pre krásu ale celkovo pre ľudský organizmus. Počas spánku produkuje telo vyššie hladiny estrogénu a progesterónu, ktoré naštartujú prirodzený proces „samohojenia“ pokožky. Tiež bránia vzniku akné. Naopak nedostatok spánku spúšťa zápalové procesy v pokožke, ktoré spôsobujú nepekné vyrážky a iné kožné problémy.

 

Ruky

Lak na nechty
Nechty sú ďalším ukazovateľom vyššieho veku. Ak si ich ale nalakujete, môžete prekryť
rôzne škvrny alebo iné nedokonalosti, ktoré signalizujú starnutie. Naviac lak ochráni nechty pred nárazmi a štiepením.


Používajte krém
Pokožka na rukách je veľmi tenká a tým pádom aj náchylná veľmi rýchlo starnúť. Sú to práve vráskavé ruky, ktoré prezrádzajú vyšší vek a to aj u dám, ktoré si dali vyhladiť vrásky z tváre. Pravidelné krémovanie rúk ich udrží hebké a aj vyživené, čím sa starnutie oddiali.

 

Ďalšie tipy:

Cvičenie
Je výborné pre fyzické i duševné zdravie a metabolizmus. To všetko sa pozitívne prejaví aj na vašej pokožke, koordinácii tela a cirkulácii krvi. Okrem toho, kto je vo forme vyzerá prirodzene mladšie, než obézni ľudia.
Obmedzte množstvo soli
Priveľa sodíka spôsobí zadržiavanie vody v tele a tým pádom aj optický nárast určitých partií – napríklad brucha alebo „vačkov“ pod očami.

Správna strava
Do vášho jedálnička by mali jednoznačne patriť suroviny bohaté na bielkoviny a rôzne antioxidanty. Tie sú dôležité pre zdravé a pevné vlasy aj pokožku. Siahnite teda po ovocí, zelenine, zdravých tukoch a chudom mäse. Okrem toho vám táto strava môže napomôcť aj zhodiť nejaký ten kilogram navyše.

Stres
Stres nie je iba pocit, ktorý ľudí ničí zvnútra. Po dlhšom čase sa začne prejavovať aj na strhanej tvári, mdlej pokožke a oslabených vlasoch a nechtoch. Dostaňte sa na koreň veci, ktorá u vás vyvoláva tieto pocity a pokúste sa ju aktívne vyriešiť. Napríklad rozhovorom, prechádzkou alebo cvičením, či kreatívnym hobby.

Ako bojujete proti starnutiu vy? Spoliehate sa na plastiku, či máte vlastné triky?