Okuliare, detail podčiarkujúci našu osobnosť

Okuliare sú zvyčajne nechcený doplnok. Nosíme ich pretože bez nich nevieme prečítať smerovú tabuľu, zdravíme ľudí, ktorých nepoznáme a naopak nevšimneme si na ulici tých, ktorých poznáme. Často sa môžu ešte v školských laviciach stať terčom posmeškov našich ostrozrakých spolužiakov. Ale ako všetky komplexy  aj tento sa dá obrátiť v náš prospech. Z neobľúbeného kúsku nášho zovňajšku sa môže pri troche snahy stať neodmysliteľný kúsok podčiarkujúci našu osobnosť.

Zvyk môže byť pekná košeľa

Prvé pocity, keď vám oznámia, že musíte nosiť okuliare nie sú práve príjemné. Človek spravidla odmieta všetko, čo si dobrovoľne nevybral a čo musí. Ale stačí sa na vec pozrieť z inej strany. Z tej pozitívnejšej.

Aj napriek tomu, že ste si to, že budete nosiť okuliare nevybrali z vlastnej vôle, dá sa za tým vidieť množstvo pozitív.

 

Zmena je nový začiatok

Výber okuliarov môže byť veľmi vzrušujúci. Vždy dajte nielen na to, ako vám svedčia, ale uvedomte si ako sa  v nich cítite. Je dôležité aby nikde netlačili a neboli pre vás príliš ťažké. Výber rámu je čisto otázka vkusu. Uvedomte si, že keď si vyberiete výraznejší rám, je lepšie nosiť jemnejšiu bižutériu. Najmä čo sa týka náušníc a náhrdelníkov.  Nezaškodí ubrať aj v líčení. Naopak jemnejšie rámy alebo „holé“ sklá znesú aj výraznejšie náušnice, náhrdelníky a líčenie.

Tá pravá inšpirácia

Stačí si všimnúť neodolateľnú Audrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho. Jej obrovské okuliare so zatmavenými sklami sa stali legendárnymi.  Rovnako úžasne v okuliaroch vyzerala Anne Holbrook či

Ikonická a nestarnúca Sophia Loren. A nezabudnuteľný mrazivý pohľad spoza krásnych okuliarov vo filme Diabol nosí Pradu vrhala Meryl Streep.

 

Zdroj: www.spiffysociety.com, www.cinestylography.com, www.lipstickalley.com, www.lipstickalley.com, www.chilimili.com, lindbergglasses.org, www.wall321.com, www.just4specs.co.uk