Odvážne šaty, pre odvážne ženy

Nie je to asi trend, ktorý si zamilujem každá z nás, ale rozhodne by sme to mali skúsiť. Aspoň na chvíľu. Na tých šatách rozhodne niečo je. Niečo magické, niečo čo nám prepožičiava silu, dokáže nám zdvihnúť sebavedomie a skrátka cítiť sa ako sexy dračica. Reč je o kožených resp. koženkových šatách. Trúfnete si?

 

Základ je vyhýbať sa mini

Nikomu by sa mohlo zdať, že takýto tipy šiat vyzerá vulgárne alebo veľmi vyzývavo. Ale opak je pravdou. Stačí sa riadiť zlatým pravidlom, ktorým by sa podľa mňa mal riadiť každý, za každých okolností, aspoň čo sa módy týka. Nenoste mini! A najmä nie ak si trúfnete na koženkové či kožené šaty. V takom prípade môže byť skutočne finálny výsledok nie veľmi vkusný.

 

Koža alebo koženka?

Ja rozhodne hlasujem za koženku /z humánnych dôvodov/, ale koža je v každom prípade ekologickejší a aj kvalitnejší materiál je rozhodne koža. Ale aj v tomto prípade existuje alternatíva. Stačí sa poobzerať v sekáčoch, určite tam nejaký kožený kúsok nájdete a aj keď vám nesadne, stačí ho dať len upraviť podľa vašich predstáv.

Veľmi vhodným strihom pre takmer každú postavu je midi dĺžka s áčkovou sukňou a ¾ rukávmi a samozrejme s zvýrazneným pásom.

 

Do kancelárie aj na večierok

Keď už sa odvážite pre tento trochu extravagantnejší kúsok, nebojte sa ho vynosiť na rôzne príležitosti. V kombinácii so sakom alebo svetrom je vhodným kúskom do práce a s výraznými šperkami a lodičkami sa skvelo hodí na akúkoľvek párty.

 

Zdroj: AVE
Foto: instagram