Odporúčania, ktoré vám pomôžu zvládnuť svadbu bez stresu

Svadba je veľkým dňom každého páru a veľmi očakávanou udalosťou. A to až tak, že často sa svadobné prípravy nesú v podobe stresu. A zrejme nemusíme hovoriť, že tento stres len bráni neveste a ženíchovi naplno si užiť ich veľký deň. Nepríjemným situáciám a pocitom sa však dá do istej miery vyhnúť ešte počas svadobných príprav. Ako?

 

Stanovte si rozpočet vopred, pouvažujte nad agentúrou a dajte na odporúčania známych

Aj keď svadba je o láske dvoch ľudí, nedá sa ignorovať fakt, že ide o celkom nákladnú „párty“. Úplne na začiatku je tak dobré dohodnúť sa medzi sebou, respektíve aj s rodičmi (ak vám chcú na svadbu prispieť), koľko chcete na váš veľký deň minúť a tomu plánovanie podriadiť. Dôležité je, aby si každá strana naozaj povedala svoj názor. Vyhnete sa tak „ošemetným“ situáciám neskôr.

Ak už na začiatku máte pocit, že si nezvládnete všetko od sály po svadobné oznámenia (a množstvo vecí medzitým) zorganizovať samostatne, pouvažujte nad oslovením svadobnej agentúry. Tá vás môže „odľahčiť“ tak, že sa postará aspoň o časť svadobných príprav. Ideálne ak máte na niektorú agentúru odporúčanie od niekoho známeho.

Silu odporúčaní rozhodne nepodceňujte ani pri výbere DJ-a, či kapely a taktiež fotografa, prípadne kameramana. Aj keď si možno myslíte, že výber tohto „personálu“ nie je príliš dôležitý, ste na omyle. To, akého DJ-a/kapelu si vyberiete, má zásadný vplyv na to, ako sa budete vy a vaši hostia na svadbe baviť. A čo sa týka potreby overeného fotografa/kameramana, nechcete predsa zažiť situáciu, že sa vám po svadbe dostanú do rúk svadobné fotky alebo video a s hrôzou zistíte, že ide o úplne nepodarky a vy ste tak prišli o peknú spomienku na takýto neopakovateľný deň.

 

Menovky na stôl aj vysporiadané platby vopred vám zjednodušia priebeh svadobného dňa

Čo sa týka „organizačných“ vecí, keď si budete dávať tlačiť moderné svadobné oznámenia, nechajte si zároveň vyrobiť aj menovky na stôl. Pokiaľ totiž nerobíte len naozaj malú svadbu, bez menoviek by bolo usádzanie hostí zbytočne chaotické.

Na začiatku sme povedali, že svadba nie je lacná záležitosť. A tak nielen začíname, ale aj končíme pri peniazoch. Čo sa dá, uhraďte ešte pred svadbou. Nebudete tak musieť počas svadby myslieť na to, komu ešte treba dať peniaze (a koľko).

Zdroj: Marek L.