Ochranca prírody Thomas Puskailer má za sebou úspešný live stream a pripravuje ďalšie Eco Tour!

Populárny hudobník, moderátor a ochranca prírody Thomas Puskailer sa pustil do ďalších ekologických aktivít. Pre školy tentokrát pripravil svoj prvý live stream o recyklácii, separácii, zbytočných obaloch či uvedomelom nakupovaní. Online prenos sledovali žiaci z celého Slovenska aj Česka a ich reakcie boli plné nadšenia. Vždy usmiaty Thomas teraz plánuje ďalšie Eco Tour, ktoré odštartuje v septembri. Ak to dovtedy nevydržíte, pripravil aj letnú best of edíciu ekologických pesničiek s názvom Eco Žúr Tour, ktoré predvedie v exteriéri.

„Vynikajúco spracované! Akcia bola perfektná, inšpiratívna, pútavá, jednoducho tvrdo profesionálna a zaujala všetkých! Pre mňa jednoznačne najlepší výchovný online koncert! Chceme sa vám poďakovať za fantastickú online show Eco Recykluj Tour. Bola názorná, pútavá, dynamická a prevedená na vysokej profesionálnej úrovni! To je len pár nadšených reakcií na livestream Eco Recykluj Tour. Thomasovi opäť asistoval herec a spevák Martin Madej.

„Úspešne sme absolvovali live stream, ktorý sme robili po prvýkrát. Ďakujem celému štábu, bolo to super. Deti reagovali vynikajúco, po online koncerte sme našli kopec nadšených komentárov na sociálnych sieťach a v mailovej schránke. S Martinom sme sa veľmi bavili. Hovorí sa, že keď sa herci alebo speváci na javisku bavia, tak to aj publikum cíti a baví sa s nimi. Ďakujeme za úžasné spätné väzby a za každého online diváka,“ teší sa Thomas Puskailer.

Žiaci a učitelia sa mohli pripojiť na základe súkromného linku na pozvánku. S rozposlaním Thomasovi pomohlo Občianske združenie s cieľom pomáhať deťom a mladým ľuďom zmysluplne využívať svoj mimoškolský čas.

„Spolu s Martinom sme sa aj zahrali hry, ktoré pri koncertoch hrávame s deťmi. Skrátka súťažili sme medzi sebou, bolo to veselé a veľmi napínavé. Niektoré hry si Martin zahral sám a ja som vysvetľoval princípy recyklácie. Napríklad pri hre „Ako dlho sa odpady v prírode rozkladajú“ sa deti naučia ako dlho sa rozkladá plastová fľaša, žuvačka alebo plechovka,“ neskrýva radosť Thomas.

Pri online koncerte však Thomasovi chýbal potlesk, smiech a nadšené reakcie detí. Aj to je dôvod prečo už teraz chystá ďalšie Eco Tour.

„Na jar sa kvôli korona kríze zrušilo niekoľko koncertov a teraz po live streame sa nám hlásia školy a žiadajú ďalšie koncerty. Preto pripravujeme už šiestu sériu ekologického turné na rôzne ekologické témy. Nebude chýbať recyklácia a energia. Mnohí z nás totiž odpad netriedia a nakupujú stále rovnaký tovar bez ohľadu na jeho dopad na životné prostredie. Ak však nechceme žiť na jednom veľkom smetisku, je na čase, aby sme si osvojili niekoľko dôležitých zásad zodpovedného správania. Rovnako je to s energiou. Eco Energy Tour poukazuje na dôležitosť využívania zelenej energie a ponúka jednoduché tipy a triky na šetrenie elektrickej energie, ktorými môžeme výrazným spôsobom zlepšiť stav našej planéty,“ nadšene vysvetľuje Thomas.  

Thomas Puskailer poteší svojich fanúšikov vždy, keď môže. Kto by sa ho do jesene nevedel dočkať, ponúka Thomas nový letný projekt Eco Žúr Tour.

„Náš nový projekt je vlastne ekologický koncert s kapelou a s Martinom Madejom v alternácii s Ondrejom Antálkom, ktorý sa môže konať aj vo vašej obci či meste. Alebo na vašom ekologickom festivale, evente alebo slávnosti. Je to súhrn tých najpopulárnejších veselých eko-pesničiek zo všetkých Eco Tour programov, ktoré vás roztancujú. Ale prinesieme aj rady a tipy, ktorými môžeme výrazným spôsobom zlepšiť stav našej planéty,“ uzatvára Thomas Puskailer.

Koncerty sa organizujú v spolupráci so školou, ktorá zabezpečí priestor. Thomas Puskailer a jeho tím dodá skvelý program a technickú realizáciu, vrátane ozvučenia. Informácie nájdete a prihlásiť sa môžete na www.ecotour.sk.  Všetky informácie o Thomasovi Puskailerovi nájdete na www.thomaspuskailer.com alebo na www.instagram.com/thomaspuskailer a www.facebook.com/puskailerthomas

Autor: Nora Krchňáková