Očarujúci svet spodného prádla

Svet dámskeho prádla je svetom samým o sebe. Pre mužov predstavuje elektrizujúcu 13. komnatu, ktorá sľubuje množstvo vzrušujúcich zážitkov. Pre ženu je tento svet samotnou podstatou jej ženskosti. Dokáže v mnohých prípadoch zakryť alebo aspoň eliminovať nedokonalosti našich kriviek. Tu uberie, tam pridá. Je to svet plný ženských trikov, tajomstiev a radostí. Čipka, satén, bavlna? Možností je neúrekom. Stačí si len správne vybrať.

Dvakrát meraj a raz rež

Je pravda, že väčšina z nás nakupovanie spodného prádla veľmi nemiluje. Ale možno stačí len zmeniť uhoľ pohľadu, prístup a možno aj obchod, kde si ho vyberáme. Najlepšie je vybrať si namiesto samoobsluhy obchod so školeným personálom. Ten totiž presne vie ako na to a tým vám ušetrí starosti s výberom správnej veľkosti, tvaru a strihu. Cena možno bude o niečo vyššia, ale v konečnom dôsledku ušetríte. Ruku na srdce- koľko máte doma podprseniek, ktoré ste narýchlo kúpili a teraz ich nenosíte pretože vám nesedia? Preto je rozumnejšie kúpiť si o niekoľko podprseniek menej a povedzme za vyššiu cenu, ale so zárukou, že ich budete rada nosiť.

 

Trikolóra

Podľa nepísaného pravidla by ste mali mať doma podprsenky minimálne tri. Bielu, telovú a čiernu. S takýmto arzenálom si vystačíte pri všetkých farbách a strihoch topov, blúzok či šiat. Samozrejme ide len základnú výbavu vášho bielizníka. Vo všeobecnosti by ste si ho mali rozdeliť do troch kategórií – bežné nosenie, športové a pohodlné, na zvláštne príležitosti.

Materiál, ktorý je v súvislosti so spodným prádlom neustále dávaný do popredia je bavlna. Ale je tu jedno ale. Bavlna je síce prírodný materiál, na druhej strane nemá takú schopnosť – zoštíhľovať, spevňovať a nadvihovať. Preto v zložení materiálov spodného prádla nemôžu chýbať prímesy polyamidu a samozrejme elastanu.

 

Podväzky, nohavičky a iné ozdôbky

Nohavičky sú ďalšia nevyhnutnosť. Tangám už našťastie dávno odzvonilo a dámy, ktoré ich nosia, nech sa samé seba opýtajú, či to robia kvôli sebe alebo…? Pri tomto druhu spodného prádla treba myslieť aj trochu prakticky – isté partie treba mať v teple. To však nemusí v nijakom prípade eliminovať ich vizuálnu stránku. Tá aj napriek praktickým nárokom môže byť výrazná. Stačí aplikácia z naozaj kvalitnej čipky a sexy kúsok je na svete! A ak vám štipka čipky nestačí potom siahnite po podväzkoch – ale  klasických aj s podväzkovým pásom.

 

zdroj: www.globalfashionreport.com, www.trendysuggestions.com, www.journelle.com, www.pinterest.com, www.francescochiappetta.com, news.globalintimatewear.com, , www.marieclaire.co.uk, www.gilt.com, www.marieclaire.co.uk, www.pinterest.com, www.fashion.maga-zine.com