Očarujúci návrat – Oscar de la Renta predstavuje kolekciu Pre-Spring 2025, New York , Botanical Garden

Už 11.júna 2024 sa v nádhernom prostredí New York Botanical Garden konala očakávaná módna prehliadka značky Oscar de la Renta, ktorá predstavila  kolekciu Pre-Spring 2025. Táto prehliadka bola prvou od roku 2020 a oslávila dve hlavné múzy značky: New York a prírodu.

 

Kolekciu, ktorá bola oslavou prírodnej krásy a elegancie, navrhli spolu kreatívni riaditelia Laura Kim a Fernando Garcia. Inšpiráciou pre túto skvostnú zostavu modelov boli akvarelové maľby orchideí od Garciu, ktoré sa stali ústredným motívom celého módneho predstavenia​.

Objavili sa v rôznych formách, od potlačí na látkach,  až po ručne vyšívané detaily na organze zo zlata​.  Modelky mali mejkap a účesy v štýle „Rose Petal Skin“.

Šaty z farebného skla boli dychberúce a  odzrkadľovali množstvo renesančných vitrážových okien kostolov, ktoré v sebe skrývajú nádherné umenie.

Prehliadky sa zúčastnili mnohé celebrity a módne ikony, vrátane supermodelky Candice Swanepoel, ktorá bola jednou z hlavných modeliek podujatia.

Kolekcia obsahuje nádherné klasické strapce a kvety, ktoré boli inšpirované  kvetmi botanickej záhrady v New Yorku.

Vyznačovala sa paletou neutrálnych tónov, ktoré boli obohatené o živé farby ako je šípková červená, tmavomodrá, zelená,  žltá a fialová. Tieto farby evokovali krásy prírody a dodali modelom energiu a sviežosť.

Modelky predvádzali voľné strihy siluet, nadýchané róby a uvoľnené kreácie, ktoré prinášali pocit pohodlia a sofistikovanosti.

Medzi kľúčové kúsky patrili trenčkoty so štruktúrovaným strihom a šaty z bavlneného popelínu s potlačou hadej kože. Tento motív sa objavil aj na večerných róbach, kde bol prevedený v podobe výšivky napodobňujúcej šupiny na koktejlových šatách a krištáľových šatách, čím ukázal univerzálnosť a premenlivosť kolekcie.

Kolekcia Pre-Spring 2025 od Oscar de la Renta ukázala majstrovské spojenie prírodnej krásy a vysokej módy, čím potvrdila, že značka stále patrí medzi špičku módneho priemyslu. Každý model bol premyslene navrhnutý a prevedený s dôrazom na detail, čo robí túto kolekciu nezabudnuteľnou​.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: Oscar de la Renta