Obočie je dôležité

Ak ste do vienka dostali husté obočie, alebo naopak pokazili ste si jeho tvar prehnaným vytrhávaním, poradíme, ako to napraviť. Riešením je vláskovanie, ktoré dodá obočiu tvar aj želanú hustotu.

 

Na počkanie
Permanentný mejkap sa dočkal novinky, na ktorú nedopustia svetové hviezdy ani bežné smrteľníčky. Kým kedysi bolo nápadné tetovanie obočia jediné riešenie ako sa zbaviť každodenného dokresľovania či farbenia, súčasná metóda nahradí prírodu veľmi sofistikovane. Beauty priemysel razí cestu prirodzenosti a na trhu je konečne metóda, ktorá aj z „nijakého“ vyčaruje dokonalé obočie. Žiadne umelé pigmenty, ktoré po čase zoxidujú domodra alebo neprirodzene jednoliate tvary, ktoré už zďaleka prezrádajú svoj pôvod. Microblading, čiže vláskovanie – je semipermanentné rysovanie obočia, ktoré vyčarí majiteľke obočie snov.

Po odlíčení dermatologička nakreslí tvar želaného obočia, do ktorého sa dokreslia chýbajúce chĺpky tak, aby pôsobilo upravene a pestovane. Farba sa aplikuje sterilnou mikročepieľkou. Oproti klasickému tetovaniu strojčekom je obočie jemné a vyzerá mäkko a dokonale prirodzene. Obočie vytvarované vláskovaním vydrží približne rok a oproti klasickému tetovaniu je metóda takmer bezbolestná. Nehovoriac o tom, že obočie vyzerá ako vaše vlastné.

Ideálne obočie?
Pre každú ženu vyzerá dokonalé obočie inak, no isté zásady pri úprave alebo modelovaní obočia, by sa mali dodržiavať. Najhustejšie je na začiatku a zužuje sa smerom dole. Obočie musí mať ukončenie na tom istom mieste ako oblúk a nemalo by zasahovať do spánkovej oblasti, ani končiť pred oblúkom. U typov tváre, ktoré majú výrazné proporcie, je šírka pier aj šírkou alebo dĺžkou obočia.“

Hrubší tvar je in
Maximálne prirodzené obočie sa momentálne považuje za top tvar. Pôsobí upravene a nie  umelo. Kým kedysi boli v kurze „jednoliate“ obrvy bez akejkoľvek chybičky, dnes môžu ženy „priznať“ pôvodný tvar obočia. Nosí sa takmer všetko – neučesané, obočie minimálne upravené pinzetou aj uhladené. Chĺpky by mali zreteľné, či už sa rozhodnete pre výrazné obočie alebo jemnú prirodzenosť.

Farbičky, ceruzky a gély
Ako docielite prirodzene vyzerajúci tvar a hustotu obočia? Ak sa na semipermanentné tetovanie ešte len odhodlávate, alebo na termín čakáte, obočie vám zatiaľ môžu dotvarovať. Gélmi, ktoré by mali zlepšiť rast chĺpkov, až po farebné špirály na obočie, špeciálne krémy či tiene alebo celé sady na jeho úpravu.

Autor: -aka-