Obliecť sa kvôli sebe

Cítiť sa pohodlne, je väščinou priorita každej ženy. Otravujú nás nepohodlné opätky, úzke šaty, krátke sukne. Na druhej strane rady by sme vyzerali dobre, šmrncovne a chic. Ako zo zladiť- pohodlie a krásu? Odpoveď je celkom jasná a našťastie už niekoľko rokov na svete. Jednou z možností je aj obliecť sa podľa princípov Coco Chanel, ktorá nechala ženy dýchať, vykračovať sebaisto a bez obáv. A to nie je všetko, zároveň sa ženy v jej šatách cítili elegatne a pohodlne.

Inšpirácia

Prirodzene, že nie každá si môžeme dovoliť nakráčať do pbchodu Chanel a kúpiť si tam legendárne sako, malé čierne alebo nebodaj šnúru perál. Ale ani to nie je nevyhnutné. Stačí sa len inšpirovať a mať oči dokorán. Takmer všetky obchodné reťazce s oblečením sa pomerne často a s obľubou vracajú k remakom kultových kúskov šiat. To umožňuje aj nám bežným srteľníkom mať doma sako podobného alebo rovnakého strihu ako je to legendárne od Coco Chanel. Dobrým zdrojom takýchto kúskov sú aj vintage obchody alebo sekáče či rôzme bazáre s oblečením. Móda je vlastne sled combackov a to by sme sa mali naučiť využívať vo svoj prospech.

 

Čo si vybrať

Štýl Coco Chanel bol jednoducý a pritom veľmi elegantný. Základom je do svojho šatníka včleniť čierno-biele vzory. Prúžky, štvorce, káro. Je to len na vás. Alebo sa môžete pohrať s veľkými plochami. Zaujímavým detailom je dlhé tričko, ktoré je z jednej strany biele a z druhej čierne. Námornícky vzor, je tiež patril k návrhárkiným obľúbeným. Krémové tóny s modrým alebo čiernym lemom, svetrík do pása alebo sukňa nad kolená. Neznášate opätky? Mokasíny alebo lakovky so špicou budú jasným ternom. Kabelku na retiazke a s prešívaním kúpite už skutočne kdekoľvek. Stane sa vašou najvernejšou priateľkou na akúkoľvek párty alebo divadelné predstavenie.

 

Menej je viac

Konečným výsledkom by mal byť minimalizmus. Šetrite farbami aj volánmi a inými čačkami-mačkami. No jedno si môžete pokojne dopriať- šperky a červený rúž. Šperky opäť jednduché, nič okázalé a lacné. Rúž skôr matný ako lesklý. Uvidíte, že v koži Coco Chanel sa budete cítiť ako skutočná žena- krásna a výnimočna.

 

 

zdroj:fashion.telegraph.co.uk, www.thesun.co.uk, www.aufemin.com, www.retrotogo.com, www.omiru.com, weheartvintage.co, www.sunrainey.com