Objavte kúzlo záhradkárčenia s Carol Klein v relácii Ukážeme vám ako na záhradu – letná sezóna

S meniacim sa ročným obdobím je potrebné sa pripraviť na nové výzvy a prispôsobiť starostlivosť o záhradu horúcim dňom. Na svojom záhone v britskom Devone privíta všetkých milovníkov záhradkárčenia Carol Klein, ktorá sprevádza reláciou Ukážeme vám ako na záhradu, ktorá je plná praktických tipov a trikov, ktoré ocení každý, kto si chce vykúzliť svoju vlastnú oázu pokoja plnú krásnych a zdravých rastlín. Sledovať, ako tej svojej docielila jedna z najlepších britských záhradníčok môžete od 16. júna každú sobotu a nedeľu o 11:35 na televíznej stanici Spektrum Home.

 

Carol Klein a jej korene

Carol má cit pre krásny záhon v génoch. Jej vášeň pre záhradkárčenie vznikla už v detstve, keď trávila dlhé dni v záhrade svojho dedka. Tá v nej prebudila lásku k prírode. Hoci mala v pláne stať sa učiteľkou, odvážnym krokom nakoniec premenila svoj koníček na profesiu. S viac než 40 rokmi skúseností je dnes Carol ikonou v oblasti záhradkárčenia, autorkou niekoľkých bestsellerov a moderátorkou známej záhradkárskej relácie. Televíznych divákov oslovuje nielen svojimi odbornými znalosťami, ale aj úprimným nadšením a priateľským prístupom, ktorý jej rýchlo získal popularitu. Zdieľaním svojich skúseností inšpiruje tisíce záhradkárov k tomu, aby aj oni objavili kúzlo, ktoré v sebe záhradkárčenie skrýva.

 

Ako na letnú starostlivosť podľa Carol Klein?

  1. Pravidelné polievanie: Rastliny polievajte skoro ráno alebo neskoro večer, aby sa minimalizovala strata vody odparovaním.
  2. Správne hnojenie: V lete je dôležité pravidelne rastliny hnojiť, aby mali dostatok živín na rast a krásne vám vykvitli.
  3. Kosenie trávnika: Trávu koste pravidelne, ale nie príliš nakrátko, aby sa zabránilo vysychaniu.
  4. Prevzdušňovanie: Trávnik prevzdušňujte, aby sa zlepšila cirkulácia vzduchu a prenikanie vody do pôdy.
  5. Ochrana rastlín pred slnkom: Niektoré rastliny môžu byť citlivé na priame slnečné svetlo a vysoké teploty. Poskytnite im dočasný tieň pomocou záhradných plachiet alebo iných tienených materiálov.

Pri sledovaní relácie Ukážeme vám ako na záhradu – letná sezóna sa dozviete oveľa viac trefných tipov, ako sa starať o záhradu, aby zostala svieža a plná života aj v letných mesiacoch. A to nie je všetko. Carol divákom tiež prezradí, ako vybrať tie pravé rastliny pre špecifický typ záhrady, preskúma najúrodnejšie miesta vo Veľkej Británii alebo predstaví obľúbené druhy okrasných rastlín. Nechajte sa uniesť do sveta krásy a inšpirácie s Carol Klein už 16. júna od 11:35 na Spektrum Home.

Zdroj: Lucia S.