Obdivovatelia FERYWILLE sa dozvedia, ako sa pre nich šperky vyrábajú

FREYWILLE

Prinášame zopár zaujímavých informácii zo zákulisia FREYWILLE a to, ako vzniká emailový šperk. Aj napriek rýchlemu a rozsiahlemu rozvoju naďalej hlavnou a zásadnou prednosťou FREYWILLE zostáva kvalitná umelecká práca a ručne vyrobené šperky z vypaľovaného emailu.

Od začiatočného nápadu cez prvé návrhy až po prezentáciu novej kolekcie za vynaloženia obrovského úsilia prejdú takmer dva roky. Aby boli presne vystihnuté a zachytené všetky charakteristické detaily, uskutočnia sa umelecko – historické rešerše, intenzívne sa navrhuje, skicuje a tvorí. Výsledky tohto procesu sa v rukách špecialistov na email a zlatníkov menia v prvé prototypy šperkov. Pokiaľ sú všetci návrhári a aj sám pán Dr. Wille (majiteľ spoločnosti FREYWILLE) spokojní s dizajnom, jasnosťou farieb a jeho usporiadaním, je výrobok definitívne uvoľnený do výroby a obdivovatelia FERYWILLE na celom svete sa môžu tešiť na predstavenie novej kolekcie.

The evolution of pure art
Pri výrobe umeleckých šperkov  FREYWILLE sa kladie dôraz nielen na detaily, ale i na celkové spracovanie.  Na výrobu jedného hotového šperku je potrebné približne 80 rôznych pracovných krokov – mnohé z nich sa robia ručne.

FREYWILLE

 

Tvorba
Najdôležitejšiou časťou výroby je prekreslanie skíc, ktoré sú vytvorené umelcami FREYWILLE. Jedným z najťažších krokov je zachovanie farieb a detailov, prenesených do konečnej podoby emailu.

FREYWILLE

 

Ušľachtilý email
Konečný návrh nákresu sa prenesie do emailu. Email je sklo vo forme prášku, ktoré sa pomelie v mlyne s minerálnymi prísadami, porcelánovými guľôčkami a vodou na emailovú pastu. Tento postup sa robí pre každú farbu zvlášť. farva totiž vzniká obohatením oxidov kovov kremičitým pieskom.

FREYWILLE

Nanášanie zlata
Aplikácia vzoru začíná ”základnou vrstvou” 24kt zlatého alebo bieleho prášku. Zlatý prášok sa ručne nanesie a zataví pomocou špeciálnej procedúry. Následne sa postupne pridáva jeden „ farebný kamienok“ za druhým.

nanášanie_zlata

Nanášanie farieb
Prvotný vzor každej jednej kolekcie, či sa jedná o historicko-umeleckú epochu alebo majstrovské dielo slavného maliara, si vyžaduje špecifické farebné prevedenie, aby sa dosiahlo authenticity umeleckého diela.

FREYWILLE

Vypaľovanie vzoru
Po nanesení všetkých farieb sa vrstvy emailu spoja dohromady pri záverečnom vypaľovaní.

vypaľovanie_1

Obruby
Po vypálení sa všetky diely šperku leštia a retušujú štetcom. Po ručnom maľovaní sa musí email ešte raz posledný krát vypáliť. Nakoniec sa email orámuje obrubou a prechádza záverečnou kontrolou kvality.

obruby

 www.freywille.com