O2 prináša 24 Športových akadémií Mateja Tótha celému Slovensku

detský projekt Športová akadémia Mateja Tótha,

Olympijský víťaz a majster sveta Matej Tóth spúšťa celoslovenský detský projekt Športová akadémia Mateja Tótha, ktorej je O2 hlavným partnerom. Vďaka tejto spolupráci získa až 24 škôl z celého Slovenska grant na športový program v réžii Mateja Tótha a jeho profesionálneho tímu.

Projekt pre deti predškolského a mladšieho školského veku
Ambíciou Športovej akadémie Mateja Tótha (ŠAMT) je ponúknuť novú celoročnú aktivitu pre najmenších s prepracovanou metodikou a jedinečným tréningovým programom. Tím trénerov a odborníkov, na čele s osobným trénerom Matej Tótha – Matejom Spišiakom, a fyzioterapeutom Denisom Freudenfeldom, vypracovali metodiku a súbor cvičení, ktoré podnecujú výkonnostný rast, ale hlavne dbajú na kvalitu pohybu, zdravý vývoj dieťaťa a celkovú radosť z pohybu. Tréningový program akadémie sa opiera o inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapeutie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie.

“Matejovo úsilie priniesť šport na špičkovej úrovni bližšie k deťom nás oslovilo a preto sme sa rozhodli stať sa hlavným partnerom tejto iniciatívy. Zapojením sa do súťaže o grant môže prispieť naozaj každý svojimi nabehanými kilometrami k tomu, aby táto jedinečná akadémia vznikla v jeho okolí,” prezradila Tereza Molnár, šéfka externej komunikácie O2.

Športová Akadémia Mateja Tótha powered by O2
Zriadenie a prevádzku nepodporí O2 len finančne, ale aj ambíciou rozšíriť projekt na masy a priviesť tak k športu rodičov, rodinných príslušníkov a všetkých, čo chcú prispieť k zriadeniu Akadémie na konkrétnej škole. „Akadémiu pre svoju školu si bude možné doslova vybehať. Stačí sa zaregistrovať na stránke www.dobrybeh.o2.sk a potom si prostredníctvom jednej z bežeckých aplikácii zvoliť, za ktorý okres a zároveň aj za ktorú zo 79 škôl v zozname chcete behať. Počíta sa akýkoľvek beh, a navyše beh v dňoch uskutočnenia bežeckých podujatí podporovaných O2 bude odmenený dvojnásobne. Okres a zároveň školu, za ktorú budete súťažiť, si môžete vybrať bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Z každého kraja vzídu tri víťazné okresy a zároveň 3 ZŠ s najvyšším počtom bodov, v ktorých vznikne ŠAMT powered by O2,“ vysvetlila Tereza Molnár, šéfka externej komunikácie O2.

Aj s osobnou účasťou Mateja Tótha
Jedinečný športový krúžok bude v škole, ktorá súťaž o grant vyhrá, k dispozícii bezplatne pre 20 detí v trvaní 1 školského roka a to 2-krát do týždňa, pričom jedna tréningová hodina má 60 minút. Atraktívnou odmenou je tiež osobná účasť Mateja Tótha na vybranej hodine.

Online spot si môžete pozrieť na linke: youtu.be/SAMT

detský projekt Športová akadémia Mateja Tótha,