Nová skvelá historická romanca Komorník, ktorý ma miloval

Valerie Bowmanová píše sviežo, pútavo, nezdržiava sa opismi a strieda jednu scénu za druhou. Je to vtipné, príbeh má dve silné postavy, ktoré si obľúbite a budete im držať palce.

 

Komorník, ktorý ma miloval je dobre napísaný romantický príbeh, ktorý má šmrnc, napätie a záhadu.

Celý Londýn pozná Beaua Bellhama ako markíza z Bellinghamu a len niekoľko dôveryhodných vie, že pracuje aj pre ministerstvo vnútra. Keď sa jeden z jeho priateľov prezlečie za lokaja, aby si našiel manželku, Beau to považuje za vynikajúci nápad. Rozhodne sa vydávať za komorníka, aby na každoročnej slávnosti v závere sezóny odhalil zradcov kráľovstva.
Nepočíta však s tým, že mu cestu skríži sebavedomá slúžka, ktorá dokáže človeku urobiť zo života peklo. Chystá sa vari prekaziť jeho poslanie?

Slečna Marianne Notleyová je slúžka dámy, ktorá viac tajomstiev než sponiek vo vlasoch. Keď stretne nového komorníka, okamžite v nej vzbudí nedôveru. Neprekáža jej jeho švihácky vzhľad a neodolateľný šarm, ale je priveľmi sebavedomý a kladie priveľa otázok. Aby odhalila pravú identitu tajomného komorníka, neváha využiť svoj ženský pôvab. Po čase sa však pretvárka zmení na skutočnú zamilovanosť…

Komorník, ktorý ma miloval je romanca s nádychom dobrodružstva a napätia, romantika a iskrenie na každom kroku, a baví vás najmä tá zámena a situácie, ktoré z nej vyplynú. Beau aj Marianne sú v utajení a ukáže sa, že riešia podobný problém: nájsť zradcu. Je príjemné sledovať, ako sa postupne zbližujú, ako to medzi nimi iskrí a napokon sa do seba, prirodzene, zamilujú.

Séria Klub lokajov pozostáva z príbehov grófa Kendalla (prvá kniha Lokaj a ja), vojvodu Worthingtona (druhá kniha Paholok a ja) a markíza z Bellinghamu (tretia kniha Komorník, ktorý ma miloval).
„Prológ každej knihy je tá istá scéna napísaná z pohľadu jej hrdinu. Uisťujem vás, že s výnimkou prológu sa žiadny iný obsah ani scéna neopakujú. Ak ste nečítali ostatné knihy, prológ vám pomôže pochopiť neslávnu stávku. Ak ste čítali ostatné knihy, prológ vám umožní trochu viac pochopiť hrdinu tejto knihy,“ vysvetľuje autorka Valerie Bowmanová.

Milan Buno, knižný publicista