NOVÁ A NAHÁ ČIERNA!

Opakovanie je matka múdrosti. Tak hovorí staré príslovie a preto by sme sa ho mali držať. To, že je čierna univerzálna farba, ktorá vyzerá výborne ako na teplákoch tak aj na luxusnej večernej róbe je nespochybniteľné. No v univerzálnosti jej na päty šliape „nude“ teda nahá farba, ktorej odtiene sa pohybujú od krémovej cez jemne broskyňovú farbu až po bledo hnedú. Je to skutočný zázrak! Pôsobí totiž krehko a romanticky a pritom je veľmi sexi.

Sofistikovaná a príťažlivá

Existuje niekoľko spôsobov ako nosiť tento typ farby. V prvom rade je potrebné nájsť pre seba vhodný odtieň, ktorý by mal byť vždy o 2-3 odtiene svetlejší alebo tmavší ako je vaša pokožka. Nude vyzerá výborne v kombinácii s bielou, pričom tento outfit môžete doplniť striebornými alebo zlatými detailmi v podobe hodiniek, malej kabelky alebo topánok. Spolu s čiernou je celkový dojem o čosi výraznejší vďaka kontrastu, ktorý tieto dve farby spoločne vytvárajú.

Veľkou výhodou tejto farbe je, že sa s ňou dajú namiešať dva rôzne vzory, povedzme na nohaviciach a na blúze. Vyzerá to fantasticky a aj keď s každou inou farbou by vyzerala takáto kombinácia disharmonicky, nude je skvelá a svetlá výnimka a je s ňou možné kombinovať prakticky čokoľvek.

Ak sa na túto nahú farbu necítite pokojne siahnite najprv len po doplnkoch v podobe kabelky, šatky alebo si vyberte taký kúsok, ktorý je vzorovaný a teda efekt „nahoty“ je minimalizovaný.

 

Musíte ich mať!

Obrovským trendom je nude farba na lodičkách. V tomto prípade je najlepšie si vybrať také, ktoré sú svojim odtieňom čo najviac podobné vašej farbe pokožky. Môžete ich skombinovať k akejkoľvek farbe šiat, pretože ich na nohe „nie je vidieť“. Je to šikovný trik, ako si pridať niekoľko centimetrov navyše bez toho, aby si to hneď niekto všimol.

Ak chcete na svoje nové topánky upriamiť viac pozornosti, vyberte si také kúsky, ktoré majú farebný podpätok alebo červenú podrážku. Trendy sú aj kamienky, ktorými môže byť vyzdobená špička alebo päta topánky.

 

Zdroje: prettyplease.us, www.polyvore.com, handwalkingqueer.blogspot.com, fashionlovestruck.com, madelinesfashion.blogspot.com, theshimmerbabiii.blogspot.com, http://fashionismyonlydrug.blogspot.sk