Hudba

Nikolaj Nikitin vyráža na jazzové turné s americkým hosťom

Slovensko čaká jazzové turné, na ktoré sa nezabúda. Séria koncertov New Winter Stories Promo Tour 2013 saxofonistu Nikolaja Nikitina prinesie do siedmich slovenských miest elitu domácej jazzovej scény a vzácneho amerického hosťa. Talentovaného saxofonistu a skladateľa Nikolaja Nikitina, kontrabasistov Juraja Grigláka a Róberta Ragana st., klaviristu Gabriela Jonáša a bubeníka Jozefa Dömeho bude totiž na turné sprevádzať jazzový trubkár svetového formátu Michael “Patches“ Stewart.

Domáce jazzové hviezdy a trubkára, ktorý spolupracoval s legendami ako Marcus Miller, Al Jarreau, Whitney Houston, Kenny Garrett, alebo Quincy Jones spojil Nikitinov aktuálny album New Winter Stories. Ten vyšiel koncom minulého roka vo vydavateľstve Real Music House a pod jeho produkciou je podpísaná hudobná dvojica Robert Pospiš/Martin Sillay. Päť nových autorských skladieb a dve alternatívne verzie. Krátka, ale intenzívna minutáž albumu New Winter Stories potvrdzuje, že Nikitinova aktuálna nahrávka vychádza zo zlatého obdobia svetového jazzu. Celý album sa navyše nahrával spoločne v plnej medzinárodnej zostave a bez dodatočného editovania. Atmosféru výnimočnej domácej nahrávky navyše dopĺňajú ilustrácie talentovanej výtvarníčky Noémi Kolčákovej Szakállovej a fotografie Lei Loviškovej. Na koncertnom turné k oceňovanému domácemu albumu zahrá jedinečná zostava aj skladby z Nikitinovho predchádzajúceho albumu Personal Suite. Chýbať nebudú ani známe skladby jazzovej histórie. Interakcia medzinárodnej zostavy funguje dokonale, čo potvrdzuje aj spolupráca na ďalšom albume.

Nová nahrávka Nikolaj Nikitina s názvom Songs for boys and girls vol. 1 vyjde vo vydavateľstve Real Music House ešte tento rok. Pripravované skladby však budú fanúšikovia kvalitného jazzu počuť v koncertnej premiére práve počas New Winter Stories Promo Tour 2013. Nenechajte si ujsť príležitosť zažiť na vlastné uši turné domácej jazzovej špičky a ich vzácneho amerického hosťa.

New Winter Stories Promo Tour 2013

Michael “Patches“ Stewart – trubka

Nikolaj Nikitin – saxofóny

Gabriel Jonáš – klavír

Juraj Griglák / Róbert Ragan st. – kontrabas

Jozef Dome – bicie

Termíny koncertov:

18.04. Bratislava – Hlava XXII music club

19.04. Jazzfest Brno

20.04. Praha – Jazzdock

22.04. Žilina – Cafe Tosca

23.04. Banská Bystrica – Radnica

24.04. Tatranská Lomnica – HUMNO

25.04. Martin – Barmuseum

26.04. Piešťany – Artjazz gallery

27.04. Michalovce – Caffe Barrique

Krátky dokument z nahrávania albumu New Winter Stories nájdete na nasledujúcom odkaze:

http://www.youtube.com/watch?v=mXfPfneYkiw
Skladbu Dreamin´ nájdete na nasledujúcom odkaze:
http://www.youtube.com/watch?v=uf4RVqnGPqI

Info:

www.realmusichouse.sk

www.nikolajnikitin.com

Zdroj:

Real Music House

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top