Nie je pivo ako pivo, máte chuť na jedno počas pracovného obeda? Nie je problém.

Najnovší prieskum Fakultnej nemocnice vyvrátil fámy. Môžete vypiť 1,5 litra piva a nenafúkate. Samozrejme musí byť nealkoholické. Slováci aj Česi sú veľkí pivári. Všetci to o nás vedia a vieme to aj sami o sebe navzájom. Preto je pre nás niekedy ťažké nedopriať si jedno vychladené k obedu alebo pred dlhou cestou. Najmä počas horúcich letných dní. Čo hovorí najnovší prieskum a aké sú priaznivé účinky piva?

Pre naše trávenie nie je záťaž.

To, že je nealkoholické pivo vhodným osviežnim aj počas psích dní potvrduje aj primár Fakultnej nemocnice v Trenčíne Oto Herman:,,Konzumované množstvo piva je metabolicky nezaťažujúce a bezpečné.Nie je teda dôvod, prečo by sa ním nebolo možné osviežiť podobne ako inými nealko nápojmi aj pri činnostiach vyžadujúcich sústredenie a „čistú myseľ“, ako je napríklad v práci alebo pred šoférovaním.

Otestovali 50 osôb

Štúdie sa zúčastnilo 50 osôb, z toho 11 mužov a 39 žien. Priemerný vek mužov dosiahol
39 rokov a u žien to bolo v priemere 40 rokov. A navždy vyvrátila fámy o tom, že aj z nealkoholického piva človek “nafúka” a preto by si ho nemal dávať pred cestou. ,,Môžeme potvrdiť, že po konzumácii troch 0,5 l nealkoholických pív Birell v priebehu jednej hodiny nebola preukázaná prítomnosť alkoholu v krvi,“ priblížil výsledok testovania MUDr. Oto Herman,primár interného oddelenia Fakultnej nemocnice v Trenčíne, kde sa štúdia realizovala.

Neobsahuje len vitamín B

Pivo je odjakživa považované za zdroj vitamínu B. Okrem toho obsahuje aj antioxidanty a veľa minerálnych látok. Napríklad horčík, vápnik, zinok a fluór. Z pomedzi alkoholu je najmenej škodlivé, pretože ho obsahuje najmenej a viac ako 90% jeho obsahu tvorí voda.

Zdroj: www.storypick.com, galleryhip.com